Bundan tam iki buçuk yıl önce sizlere Dune filminin, oyuncu kadrosundaki yıldızların haberini yaparken, heyecanımdan yerinde duramıyor ve daha filmin oyuncu haberlerine bu kadar coşarken, filmi izleyince neler olacak acaba diye meraklanmadan edemiyordum. Neyse ki bunu hiçbir zaman öğrenemedim zira pandemi sağ olsun, geçtiğimiz yılın sonbahar aylarında çıkması gereken film ertelendikçe ertelendi ve biz hâlâ Dune filminin haberlerini yapıyoruz. Fakat şu bir gerçek ki coşkumuz bir gram eksilmedi hatta her geçen gün daha da artıyor. Bunu da dün paylaşılan filmin karakter afişlerine dayanarak söylüyorum ve izninizle şu oyuncu kadrosunu bir kez daha övmek istiyorum.

Yahu dostlarım Dune filmiyle ilgili her şey ama her şey o kadar doğru bir karar gibi geliyor ki bana. Gerçekten eğer bu film beklediğim gibi çıkmaz ve kötü bir film olursa bir daha hiçbir şeye güvenim kalmaz gibi hissediyorum. Daha proje aşamasındayken Denis Villeneuve‘nin yöneteceğini filmden gelen her oyuncu seçimi, her görsel, her video için heyecanım giderek artmış ve Arrakis gezegenindeki kum taneleri kadar çoğalmıştı. Bugün gelen oyuncu posterleri de coşmakta ne kadar haklı olduğumu bir kez daha kanıtlıyor.

Yani neresinden başlayayım bilmem ki. Timothée Chalamet‘in ne kadar iyi bir Paul portresi olduğundan mı bahsedeyim, Oscar Isaac‘ın canlandıracağı Dük Leto’nun sorumlulukları altında ezilen bir karakteri ne kadar iyi temsil ettiğini mi öveyim, Stellan Skarsgård‘ın Baron Harkonnen’in daha şimdiden kalplerimize nasıl korku saldığından mı dem vurayım, hangisinden bahsedeyim size? Bakın her biri o kadar muhteşem ki daha Zendaya‘nın Chani’sinden, Jason Mamoa‘nın Duncan Idaho’sundan, Josh Brolin‘in Gurney Halleck’inden, Rebecca Ferguson‘un Leydi Jessica’sından ve Javier Bardem‘in Stilgar’ından bahsetmedim bile. Yahu bu nasıl bir kalite yaz yaz bitmiyor!

Benim için filmin, eksik diyebileceğim tek tarafı; bana göre oldukça önemli bir karakter olan Liet Kynes’ın tanıtımlarda, dolayısıyla filmde çok az yer aldığını düşünmem. Umarım öyle olmaz. Fakat bunun haricinde her şey, hayallerimin de ötesinde güzel. 22 Ekim’de izleyeceğimiz Dune filmine ben iki bilet aldım demiştim ama her geçen gün bu sayı artıyor. Sizin heyecanınız ne seviyede?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

2 Comments

  1. Gözlerimiz şenlense de yine de jodorowsky’inin dune’unu arıyor

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.