Sony cephesinde hareketli günler yaşanıyor şu sıralarda. Belli ki film departmanı da şirketin geri kalanı gibi finanssal olarak sıkıntılar yaşayan Sony, en büyük markalarından biri olan Spider-Man’in gişe performansından rahatsız. İki gündür duyduğumuz her şey, Sony’nin Spider-Man filmleriyle ilgili ne yapacağını bilmediğine işaret ediyor. Neredeyse öyle bir durum var ki, sanırsınız en son çıkan Spider-Man filmini topu topu 5 kişi izlemiş, Sony de ciddi anlamda deneysel takılmak için bunu fırsat bilmiş, aklına gelen her fikri kovalıyor. Samimi söylüyoruz, Sony’nin o filmden bu derece memnuniyetsiz olması için geçerli sebepleri olduğunu bile düşünmüyorduk. Neticede film bir The Dark Knight / Avengers / Transformers seviyesi hasılat yapamadı tamam, hatta gişe rakamları kendisinden aylar önce çıkan Captain America: The Winter Soldier’dan az, aylar sonra çıkan Guardians of the Galaxy’ye de geçilmek üzere. Ama yine de 700 milyon dolarlık bir filmden söz ediyoruz, öyle değil mi? Çok da rahatsızlık vermemiş olması gerekir?

Gelen dedikodulara bakarsak rakamlar Sony’yi resmen yemiş, bitirmiş. Hatırlayacaksınız dün sizlere Sony cephesinden gelen ve Hitfix’in aktardığı bir dedikoduyu anlatmıştık. O dedikoduya göre Japon firma Spider-Man’in film hakların Marvel ile paylaşmayı ciddi ciddi düşünüyordu. Ona eyvallah dedik, hatta sevinir gibi bile olduk derken, bir anda Badass Digest bugün bambaşka bir dedikoduyla çıktı geldi karşımıza. Ve inanın, bugünkü dedikodunun yanında dün çıkan solda sıfır kalıyor.

The-Amazing-Spider-Man-2-Gwen-Stacy-and-Peter-Parker-Images

Badass Digest’e gelen bilgilere göre Sony Sinister Six filmi ile Spider-Man serisine soft bir reboot çakmak istiyor. Bu ne demek? Öncelikle o filmde Spider-Man’in gözükmemesini planlıyorlar demek. 2016’da çıkması beklenen Sinister Six’ten sonra Sony 2018’de bir The Amazing Spider-Man 3 filmi yayınlamayı düşündüğünden, bu Spidey’nin ekranlara dönüşü takriben dört sene tutacak demek.

Bu dört seneyi de dedikodulara göre, Spidey karakteri için başka bir oyuncu bulmaya harcayacaklar. Yani Sinister Six spot ışığını meşgul ederken, Sony Spider-Man serisinin mekanizmalarıyla uğraşacak, yeni bir Spidey bulacak ve Garfield ile yeni Spidey arasına da dört senelik bir tampon bölge koymuş olacak. Böylelikle de hayranların hissedebileceği bir “yine mi?” hissini engellemiş olacaklar.

Bu yüzde yüz kesin bir şey değil, sadece bir dedikodu. Ama bize soracak olursanız daha saçma bir karar veremezler herhalde. Spider-Man filmleriyle ilgili sorun her neyse, kesinlikle Andrew Garfield’ın performansı değil. Hatta biz ve pek çok eleştirmenin kanaatine göre Garfield filmin en iyi yönlerinden biri! O yüzden şimdilik kenara çekilip, kafamız karışık bir vaziyette bekliyoruz. Umarız Sony aklını başına kısa sürede toplar!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.