Dünya Kupası heyecanı tüm vücudumuzu sarmış vaziyette, buna şüphe yok. En futbolla alakasız insanlar bile arada skorlara bakıyor, denk geldi mi ekranda bir iki dakika takılı kalıyor. Brezilya’nın da havasından mıdır, suyundan mıdır bilinmez; maçlar da acayip eğlenceli geçiyor. Hem bir yandan sürpriz skorlar (Hollanda 5 – İspanya 1, Kosta Rika 3 – Uruguay 1), hem de Şili, Kosta Rika, ABD, Gana gibi takımların devlere baş tuttuğu maçlar sağ olsun, 2006’yı da, 2010’u da cebine katlayan bir kupa var karşımızda. Peki bu kupa daha fazla nasıl renklenir? Hoş tasarımlarla elbette!

İtalyan sanatçılar Benedetto Papi ve Edoardo Santamoto, bizim Designtaxi’de gördüğümüz şu tasarımlara imza atmışlar. Invasione Creativa ajansı adına yapılan tasarımlar, Dünya Kupası’nın yüksek seviye takımlarını efsanevi film posterleriyle birleştirmişler, ortaya hakikaten çok güzel işler çıkmış. Bazı eşleştirmeler ülkelerin kültürleriyle ilgili ortaya çıkmış (Gana – Aslan Kral), bazıları zaten kendi filmleri (Japonya – Godzilla), bazıları ise tamamen görsel bir dile yakıştığı için tercih edilmiş (Brezilya – Kill Bill). Fakat bizce hemen hemen hepsi güzel. Aşağıya iliştiriyoruz. Sizce en tatlısı hangisi?

Arjantin - Otomatik Portakal / A Clockwork Orange
Arjantin – Otomatik Portakal / A Clockwork Orange
Brezilya - Kill Bill
Brezilya – Kill Bill
İngiltere - Skyfall
İngiltere – Skyfall
Gana - Aslan Kral / Lion King
Gana – Aslan Kral / Lion King
İtalya - 300
İtalya – 300
Japonya - Godzilla
Japonya – Godzilla
Portekiz - Pulp Fiction / Ucuz Roman
Portekiz – Pulp Fiction / Ucuz Roman
İspanya - Rambo
İspanya – Rambo
Birleşik Devletler - E.T.
Birleşik Devletler – E.T.
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.