Dünya Kupası bildiğiniz gibi dün gece Brezilya – Hırvatistan maçıyla başladı. Futbol güzel oyun, eyvallah, bunu Oscar’ın tek başına topu yarı sahadan alıp koşmasıyla; Pletikosa’nın harika kurtarışlarıyla bir daa hatırladık. Ama hakem Nishimura sağ olsun, Katar-Blatter muhabbetlerinin de üzerine gelince hep beraber tekrar futbolun içerisinde ne menem entrikaların ve haksızlıkların dönebileceğini de hatırladık. Birileri daha bu damarı yakalamış olacak ki, dünya kupasını Game of Thrones’a benzetip, harika bir video yapmışlar. En nihayetinde bu da bir oyun ve burada da alınmayı bekleyen bir taht var!

The Beautiful Gamers isimli, @neongsan ve @okayboss isimli iki kafadar oturmuş, Dünya Kupası’nın kilit oyuncularını Game of Thrones’daki kilit taraflara benzetmişler. Herhalde Brezilyalı olacaklar ki Neymar’ı Stark yapmışlar, Cristiano Ronaldo da “Kingslayer”. Biz Kingslayer olmayı Ronaldo’ya çok yakıştırdık ama Allah için en çok Pirlo Snow’a, Khal Drogba’ya güldük. Bir de videonun sonundaki White Walker’a ama, onun da kim olduğunu söylemeyelim, sürpriz olsun.

Buyurun efendim, The Beautiful Game of Thrones: Dünya Kupasının Game of Thrones tarzı videosu!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.