Şimdi burada geek geek’eyiz, eğri oturup doğru konuşalım. Oyunları bir sanat dalı olarak ne derece yüceltiyor ve övüyorsak; oyun filmlerini de ucuz bir pazarlama hamlesi / kâr kapma endişesi olarak o denli yerin dibine batırmamız gerekiyor. Şu dakikaya kadar prodüksiyon kalitesi belli bir seviyenin üzerine çıkan ya iki, ya üç oyun filmi uyarlaması vizyona girdi ki; onların da hiçbiri öyle ahım şahım filmler değillerdi.

Ama yeni Assassin’s Creed filmiyle ilgili öğrendiğimiz her şey, bu sefer durumun farklı olabileceğini düşündürtüyor bize. Önce filmin senaryosunu özgeçmişinde Minority ReportFlight of the Phoenix ve Get Shorty gibi başarılı filmler bulunan Scott Frank’in yazacağı haberi geldi. Sonra yönetmenlik koltuğuna Snowtown ve The Turning filmleriyle Avustralya sinemasında hızlı bir yükseliş yakalayan etkileyici Justin Kurzel’in getirleceği açıklandı. En son başrole karizmasıyla ayrı, yeteneğiyle ayrı hayran olunası Michael Fassbender getirilince basbaya dağıldık biz. Bu kadroya daha sağlam bir şey eklenemez sanıyorduk.

marioncotillard1

Vay arkadaş ki ne yanılmışız. Bu sene Two Days, One Night ile tekrar Oscar adayı olan; daha önce La Vie En Rose ile heykelciği eve götürme başarısını göstermiş; Inception ile hepimizi kendine aşık etmiş ve The Dark Knight Rises ile ölüm sahnelerine başka bir boyut katan -ve kanımca tartışmasız dünyanın en güzel kadını- Marion Cotillard filmin kadrosuna resmen katıldı. Henüz oynadığı rolü bilmiyoruz; fakat film başarılı olursa Cotillard da Fassbender gibi devam filmleri için döneceğini garanti altına alan bir kontrat imzalamış.

Peki kariyerinin çoğunluğunu sanat filmleri çekerek geçiren, blockbuster çektiğinde de Nolan ile çeken Cotillard bir video oyunu uyarlamasına nereden bulaştı? Cevap çok basit: Macbeth. Kurzel, Fassbender ve Cotillard geçen sene beraber Macbeth’in yeni bir uyarlamasını çektiler. Beraber çalışmayı sevmiş olacaklar ki, Assassin’s Creed üzerinden tekrar birleşmişler. Valla ne yalan söyleyeyim, auteur yönetmen, deneyimli yazar, yetenekli erkek başrol derken bir de denkleme Cotillard katılınca artık benim umudum iyice tavan yaptı, ortaya sağlam bir şeyler çıkartırlar inşallah…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

6 Comments

  1. kızın fotosuna tıkladım yüksek çözünürlükte bıyıklarını gördüm 🙁

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.