Herkesin bir favori Spider-Man’i bir de favori Spider-Man filmi vardır. Kimileri Tobey Maguire’lı ilk Spider-Man serisini sever, kimisi Andrew Garfield’lı Amazing Spider-Man serisini, kimisi de Tom Holland’lı MCU Spider-Man’ini… En azından bu 2018 yılına kadar böyleydi. Zira o yıl dünyanın tartışmasız en iyi Spider-Man filmi olan Spider-Man: Into the Spider-Verse çıktı ve bu tartışmalara kökünden son verdi. Biz ha bugün ha yarın çıkacak derken şimdi bu mükemmel filmin devamı olan Spider-Man: Across The Spider-Verse’den yeni bir fragman yayınlandı. Ve tüm objektifliğimizle söyleyebiliriz ki yine mükemmel gözüküyor!

Az önce objektifliğimi kaybederek Spider-Man: Into the Spider-Verse’e en iyi Spider-Man filmi dediğim için beni bağışlayın. Ama ne yalan söyleyeyim “En iyi süper kahraman filmi” dememek için kendimi çok zor tuttum. Bundan beş yıl önce çıkan ve hem animasyon yapımlarına hem de süper kahraman filmlerine bakış açısını tamamen değiştiren bu film için daha azını söylemek emin olun haksızlık sayılır. Sonuçta ne olursa olsun Oscar almış bir yapımdan bahsediyoruz.

Oscar Isaac‘in seslendirdiği Miguel O’Hara’nın başı çektiği bir sürü Spider-Man’i içinde barındıran Across the Spider-Verse, tam anlamıyla bir görsel şölen gibi gözüküyor. Miles Morales yine bir sürü zorlukla başa çıktığı ve bu sorunlarla başa çıkarken “kendi olma” mücadelesi verdiği yapım benim arzu nesnem hâline gelmiş durumda. Fragmanda o kadar fazla detay, o kadar fazla görsel güzellik var ki inanın delirmemek için kendimi zor tutuyorum.

Bu ayrıntılardan en önemlisi Miguel’in laf arasında “Doctor Strange ve o ineğin, Dünya-199999’da neden olduğu sorunlardan konuşturma beni” sözü, Marvel Cinematic Universe’ün Dünya-199999 olarak kodlandığını doğrulamış oldu bizim için. Öte yandan fragmanda Miles ile Gwen’in neredeyse el ele tutuşmaları, bu ikili arasındaki romantik ilişkinin ilerleyeceğini gösteriyor bize. İlk filmde olan Spider-karakterlerden henüz kimseyi görmedik ama bizim Peter’ımız geri dönmüş! Hem de kızı Mayday’le birlikte! Yahu tüm bunlar sizi de benim kadar heyecanlandırmıyor mu?

Dünyanın en iyi Spider-Man filminin devamı Across the Spider-Verse 2 Haziran’da vizyona girecek. Biz de o zamana kadar sabırla bekleyeceğiz, nasıl olacaksa o… Siz fragmanı nasıl buldunuz dostlarım? Yorumlarınızı bekliyorum.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.