Artık şüphemiz falan yok. Kafamızda soru işareti falan kalmadı. İlk başta, bundan iki sene önceki Comic-Con’da açıklanan filmin tanıtımı Henry Cavill ve Harry Lennix tarafından Frank Miller’ın ölümsüz Batman eseri The Dark Knight Returns’ün meşhur “Elimi boğazındayken hatırlamanı istiyorum. Seni yenen tek insanı hatırlamanı istiyorum.” repliğiyle tanıtıldığında kıllanmıştık, ama Snyder aleni bir şekilde “Hayır, TDKR’ı uyarlamıyoruz” demişti. Sonra Batman’in yeni filmde kullanacağı kostüm açıklandı. Logosuyla, kısa kulaklarıyla, renk paletiyle her şey “The Dark Knight Returns!” diye haykırıyordu ama yine sineye çektik. Sonra Comic-Con’da film için bir teaser yayınlandı. The Dark Knight Returns’ün meşhur sahnelerinden birini gösteriyordu teaser. Yine de içimizde ufak da olsa bir şüphe kalmıştı…

Bugün onu da bertaraf ettik işte sevgili geekyaparlar. Comicbook’ta gördüğümüz, onların da Michigan bazlı yerel bir kanaldan aldığı haber bütün soru işaretlerini temizledi. Zack Snyder alenen The Dark Knight Returns’ü uyarlıyor. Nereden mi biliyoruz? Bildiğiniz gibi film Michigan’da çekiliyor. WILX isimli yerel bir kanal da filmde oynayan figüranlardan birini anonim olarak açıklama yapmaya ikna etmiş. Bu figüranın söylediğine göre Michigan State University’de Batman ve Lex Luthor arasında bir kavga sahnesi varmış. Kavga dediysek öyle tokat falan zannetmeyin, dünyanın en zengin iki adamından bahsediyoruz. Ordular, askerler falan varmış işin içinde…

dark_knight_returns_robin

Bir de tabii dişi bir Robin. Bu artık tabuta çakılan son çividir sevgili geekdostlar. Bildiğim kadarıyla Robin’in kadın olduğu tek bir hikaye var, o da The Dark Knight Returns. Meşhur romanın okurları hatırlayacaktır, yaşlanmış bir Batman o öyküde yanına yeni bir çırak olarak Carrie Kelley isimli bir kızı alıyordu. Hikayede çok kritik bir yere sahip olan Kelley, mevzunun en başında da, en sonunda da vardı.

O zaman sorulması gereken soru şu: eğer gerçekten de Carrie Kelley Robin’i filmde varsa, kim oynayacak? Gelen dedikodular vakti zamanında Jena Malone’u işaret etmekteydi fakat biz buna pek ihtimal vermiyoruz. An itibariyle resmi açıklanan kadroda da Robin’i oynayacak bir oyuncu olmadığından, büyük ihtimalle gizli bir aktörün peşindeyiz. Kokusu yakında çıkar. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

4 Comments

  1. Batuhann Demir Reply

    the dark knight returns part 2’nin resmen uyarlaması oluyor işte. tek fark kötü karakter joker değil lex luthor. en sevdiğim dc animasyonunun film halini izlemeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

  2. Tutku Tuzlu Reply

    Bi dönem Batgirl olan Stephanie Brown, ki kendisi Spoiler ismiyle Tim Drake’le aşk yaşamıştı, kısa bi süre için Robin’lik yapmıştı. Ama bu o diildir tabi. Dark Knight Returns süper bir öykü ama Batman vs Superman diyince beklediğimiz bu değildi tabi. Man of Steel’i de beğenmemiştim, bundan da vasat bir film bekliyorum açıkçası.

  3. Berkcan Zülfikar Reply

    Robin’in kadın karakter olmasını zannettiren oyuncu için aynı zamanda Oracle da olabilir deniliyor. Bence de mantıklı olan budur…

  4. “Hatırlamanı istiyorum Clark… gelecek yıllarda… kendinle başbaşa kaldığın anlarda… boğazına sarılmış elimi hatırlamanı istiyorum….” seni yenen tek insanı hatırlamanı istiyorum…”

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.