Birkaç haftadır WandaVision sayesinde hayatımıza biraz hareket geldi. MCU’nun içinde bulunan bir yapımı izlemenin keyfi bir yana dursun şöyle birbirimizle tartışa tartışa teori ürettiğimiz bir yapıma uzun bir süredir hasrettik. WandaVision da sağ olsun hiç işimizi kolaylaştırmıyor ve her bölüm, bir önceki bölümdeki sorulara verdiği cevaplardan çok daha fazla akılda soru işareti bırakarak devam ediyor. Haliyle biz de her hafta daha fazla heyecanlanıyor ve bir sonraki bölümde ne olacağını daha fazla merak ediyoruz. Diziye olan heyecanımız sanki düşükmüş gibi bir de dizinin başrollerinden Elizabeth Olsen, gelecek bölümlerde tıpkı Mandalorian’da olduğu gibi bir sürprize hazır olmamız gerektiğini söyledi. Biz buna hazır mıyız emin değilim!

WandaVision ilk duyurulduğu andan beri, farklı bir yapım olacağını bize bas bas bağırıyordu. Fakat bu kadar farklı bir yapım olacağını biz de beklemiyorduk ne yalan söyleyeyim. Dizinin sitcom ile gerçek hayat arasında yaptığı ürkütücü geçişler, ton değişiklikleri, hikâye anlatımı kısacası her şeyiyle beklediğimizden daha iyi bir dizi ile karşılaştık. Dizinin beklediğimizden iyi çıkması bir yana dursun bizi her bölüm şaşırtarak içimizdeki geeki ortaya çıkarması da gönlümüzü çalan bir diğer etmen. Fakat öyle gözüküyor ki WandaVision daha ağır toplarını çıkarmamış, çok daha büyük şeyler geliyor. TVLine’ın, “WandaVision dizisi tıpkı Mandalorian’da olduğu gibi bir sürprize sahip mi?” sorusuna Elizabeth Olsen “Evet” cevabını veriyor ve arkasından, “Seyircilerin neyin ya da kimin geldiğini gördüğünde ne tepki vereceklerini heyecanla bekliyorum.” diye ekliyor. Biz de haliyle meraktan ölecek konuma geliyoruz.

Peki, kim ya da ne olabilir bu sürpriz?  Açıkçası hepimizin aklına en başından beri dizide olacağına kesin gözüyle bakılan Doctor Strange rolünde Benedict Cumberbatch geliyor. İlerleyen zamanlarda Wanda’nın daha tehlikeli bir hal olması söz konusu olursa ona dur diyecek kişinin Doctor Strange olması çok olası. Fakat daha önce teorilerde konuştuğumuz, Wanda’nın ölen ikiz kardeşi Pietro yani Quicksilver’ın ölümden dönmesi hatta daha da uçuk bir teori olan 20th Century Fox‘un bünyesindeki X-Men filmlerindeki Quicksilver’ın farklı bir evrenden gelmesi bizi büyük bir şoka uğratır ve çok daha fazla heyecanlanmamıza sebep olur gibime geliyor. Öte yandan bir bakarsınız Magneto gelip çizgi romanlardaki o muhteşem sahnesiyle beraber “Kızımı bana verin!” deyip uzaklaşır ve biz de “Bu evrende Wanda’nın babası Magneto değil ki?” deyip arkasından bakakalırız. Marvel bu, olasılıkların bir sınırı yok!

Sizce WandaVision dizisinde Mandalorian gibi bizi heyecana sürükleyecek kim gelebilir? Siz kimin gelmesini isterdiniz? Yorumlara yazın yine teorilerimizi kapıştıralım.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.