Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde sızdırılan ve Jeremy Renner’ın tweetleyerek belki de yanlışlıka doğruladığı konsept çizimler vasıtasıyla Marvel’ın dev sinematik muharebesi Civil War’da kim kiminle kimin tarafında kapışacak belli olmuştu. O zaman biz üzerine çok bir yorum koymamıştık, ama siz hâliyle bizim de aklımızdan geçeni yorumlara dizdiniz. Tony’nin tarafı biraz fazla güçlü değil miydi?

Elizabeth Olsen

Eğer film bize bilmediğimiz bir sürpriz yapmazsa, Vision, Iron Man, War Machine, Black Panther ve Black Widow’dan oluşan takım, karşı taraftaki Captain America, Falcon, Winter Soldier, Hawkeye, Agent 13 ve Ant-Man’den oluşan takımı parçalar gibi gözüküyor. Zira Iron Man ve War Machine zaten yürüyen cephanelik hükmündeler, gariban Steve’in bir tutam kalkanında tuttuğu vibranyumu Black Panther pijama diye giyiyor ve Cap’in takımında genel bir insanlık var.

Tabii bu denklemi öteki tarafına kaydırabilecek biri de mevcut filmin kadrosunda. Scarlet Witch. Avengers: Age of Ultron’da kendisinin çizgi romanlarda kadir olduğunun (bütün mutant popülasyonunu inanarak yok etmişliği var) yüzde birini sergileyemedi elbette. Ama o filmde HYDRA’nın tesislerinden yeni çıkmıştı, belki güçlenmiştir, serpilmiştir? Çizgi romanlarda yaptıklarının yanına yaklaşabilir belki de? Elizabeth Olsen da öyle diyor.  Scarlet Witch’i büyük değişimlerin beklediğini söylüyor ve her şeyden önemlisi, tarafıyla ilgili şu yorumları yapıyor:

Scarlet Witch 1

“Kendisi iyi. Fena değil. Kafası karışık, içinde farklı hisler var. Bağlantı kurduğunu düşündüğü bazı insanlar buldu, ama durumu iyi. Cap’in ve Iron Man’in takımlarının fotoğraflarını koydular internete. Orada değildi. Çünkü o hep tahmin edilemez bir karakter. Tahmin edilemez olmayı seviyorum.”

Hmm… Şimdi açık konuşayım, resimler yayınlanmadan önce Scarlet Witch’in kesinlikle Cap’ten taraf olacağını düşünüyordum. Zira kendisi Tony’yi pek sevmiyor haklı sebeplerle. Hâlâ gidip Tony ile kankitoş olacağını düşünmüyorum ama… Tarafsız kalabilir mi? Ya da daha da ciddi teorimle geliyorum: Stanford olayının benzeri tetikleyici mevzuyu Scarlet Witch’e atamış olabilirler mi? Gerçekten de güç olarak en tahmin edilemez karakter kendisi. Olsen da üzerine basa basa “wild card” dediğine göre, örneğin, atıyorum, Witch Cap ile birlikte Bucky’yi ararken, kontrolünü yitirip, Stanford minvali bir olaya sebebiyet verebilir mi? Böylelikle Tony’ye de kimse “E Hulk Johannesburg’ı yakarken iyiydi, bu olunca niye tepki?” de diyemez, çünkü makul bir şekilde Tony’nin “Bu adam için mi böyle bir tahribat yarattınız?” siniri olur tutum değiştirmek için geçerli bir sebep olarak. Biraz uçuyor olabilirim ama… Oluru yok mu sizce de?

 

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.