Ya bu dizi, üzerinize afiyet, çok iyi lan! Yani hakikaten, insanın sarıp sarmalayası geliyor. Sezon finaline şunun şurasında bir şey kalmadı ya? Sonda bombayı patlatacaklar ya? Vitesi arttırdılar da arttırdılar, gaza bastılar da bastılar. Genel olarak şahane bir bölümdü. Sevdiğimiz ve sevmediğimiz şeylerin tam listesi, şu şekilde efendim:

 

Sevdiklerimiz:

1. Civil War Bağlantıları

Agents of SHIELD S03E20 (1)

Geçen bölüm, Failed Experiments, çay kaşığının içinde kalan son damla çay kadar bile Civil War’a bağlanmayınca; bizim kafamızda her geçen gün netleşen ama inanmamak için de her geçen gün yeni bir done aradığımız Marvel TV – Sinema ayrımı bir puan daha kazanmıştı. Bu bölüm, o puanı tamı tamına geri alamadı; zira bağlantı hâlâ kurumsal kopma öncesi yaşanan Ultron / Winter Soldier bağlantıları kadar güçlü değildi. Ama bol bol Sokovia Accords dendi, konu deşildi, Inhuman’ların burada nerede durduğu enine boyuna tartışıldı.

 

2. Hellfire

Agents of SHIELD S03E20 (2)

James T. James’in diziye Ward hüviyetinde eklenmesini bekliyorduk, ama iyi ki öyle bir şey olmamış. Axle Whitehead muhteşem eğlenceli bir portre çiziyor çizgi romanlarda çok karşımıza çıkan “zibidi kahraman” performansıyla. Bu bölüm özel efekt departmanından da pırlanta gibi bir yardım aldı, müthiş oldu.

3. Watchdogs Manidarlığı

Agents of SHIELD S03E20 (3)

Watchdogs’u getirip, HIVE’ın Inhuman ordusuna katık etmek, muhteşem bir fikir. Çünkü üç katmanda işe yarıyor: Birincisi, manidar. Bütün ırkçıları toplayıp sabahına siyahi, seksistleri toplayıp kadın yapmak gibi bir şey. İkincisi, Watchdogs’u patlamamış bir Çehov silahı olmaktan kurtarıyor. Üçüncüsü de, “HIVE bu kadar fazla adamı nereden buldu / bu kadar fazla adam kaçırılınca kimse fark etmedi mi?” gibi soruların da önüne geçiliyor…

 

4. Macgyver Anları

Agents of SHIELD S03E20 (4)

Daisy’nin Macgyver anları harikaydı. Zaten aynayı kır, lazerin önüne koy, bantı oraya çek, hoop, n’oldu çıktın bak sekansı çok eğlenceli; bir de üzerine “tamam kalkabilirsin şimdi, uyurkenki hâlini loop’ladım” detayı da çok tatlıydı. Bir yandan da bütün bölüm Fitz ile server köşe kapmacası oynamak da tatlı oldu.

 

5. Büyük Plan

Agents of SHIELD S03E20 (5)

Elbette dizinin böyle büyük twistlere sahip olması, izleyici açısından büyük bir nimet. Bu bölümün de sonunda “Meğerse, baştan beri öyle değilmiş” diyebiliyor olması dahi, mevcut süper kahraman dizileri içinde farklı bir yere taşıyor kendisini. Keyifli bir andı finalde Lash’i o uçaktan inerken görmek…

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.