Babaların yeri ayrıdır. Eğer erkekseniz, babanız hemen hemen her konuda ilk öğretmeniniz, örneğiniz ve rol modelinizdir. İlk futbol maçınıza babanızla gitmisşinizdir, traş olmayı size babanız öğretmiştir. Eğer kadınsanız, muhtemelen babanız ilk aşkınızdır. Size ilk çiçeğinizi babanız almıştır, sizi korunaklı hissettiren ilk kişi de odur.

Her birimizin babası, kendi dünyalarımızın içerisinde dünyanın en iyisi. Bundan şüphemiz yok. O yüzden, şu aşağıdaki efsane çizgi film babalarını listelemiş olsak da, onlara bakıp şunu diyebiliyoruz: “sen efsanevi olabilirsin, ama benim babam da en az senin kadar efsane!”.

Buyurun efendim. Tüm muhteşem babaların babalar günü kutlu olsun!

 

1. Mufasa

Mufasa

Listemizin başında babaların en talihsizi, en cesuru, en kralı ve en unutulmazı var. Simba’nın babası Mufasa, oğluna umduğu gibi hemen bir krallık bırakamadı belki. Ama onun -bir anlamda hepimize bıraktığı- mirası, çok daha anlamlıydı. Mağrur ol. Güçlü ol. Anlayışlı ol.

 

2. Fred Çakmaktaş

Fred Flintstone

Fred, kusurları bol bir adamdı. Her insan evladı gibi. Arada iş çıkışı gereğinden fazla geç saatlere kadar bowling oynar, kulüpte kaynatırdı. Ama Çakıl’ı kucağına aldığı her an, karşımızda sevecenliğinden zerre şüphe etmediğimiz bir baba görürdük. Bazı yerler eksik olabilir, ama sevgi dolu olma kategorisi on numaradır Fred Çakmaktaş’ta.

 

3. Homer Simpson

Homer Simpsons

Yukarıdaki resmin alındığı bölümü anımsayanlar, listenin bu maddesine daha da katılacaklardır. Homer çoğu zaman saçma sapan şeyler yapıp ailesini riskli durumlara sokar. Ama hem karısına, hem de üç çocuğuna gösterdiği sevgi inanılmazdır. O kadar boğazladığı Bart için bile her şeyi yapar ama, kızları ile olan ilişkisi daha başkadır.

 

4. Randy Marsh

Randy Marsh

Randy kimilerine göre South Park’ın en iyi karakterlerinden biridir. Biz açıkçası bunun büyük bir parçasının Randy’nin babalığından kaynaklandığını düşünüyoruz. Stan ve Shelly çok şanslı büyümüşlerdir, eminiz. Randy’nin reisi olduğu hanede eğlence bitmez zira!

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Comment

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.