Bir yıldan uzun bir süredir devam eden MCU hasretimizin neredeyse sonlarına yaklaştık. Her ne kadar verdiğimiz bu uzun ara, başlarda kulağa kötü gibi gelse de aslında bunun bir nimet olduğunu, yeni yeni fark ediyoruz. Marvel yapımlarını zorunlu olarak bıraktığımız nadas, hepimize iyi geldi ve artık Marvel işlerine yeniden heyecanlanırken bulduk kendimizi.  Bundan tam olarak iki hafta sonra başlayacak olan WandaVision dizisi için de heyecanlıyız ve bu heyecanımızı daha da yükseltmek için, WandaVision dizisinden beklediğimiz, görmek istediğimiz şeyleri, en barizinden en teoriğine kadar sıralıyoruz!

10) Agatha Harkness

Şimdiye kadar diziden gelen fragmanlarda Wanda ve Vision’dan sonra en çok görünen karakter olan Agatha Harkness, Marvel evrenindeki en ünlü cadılardan bir tanesi. Atlantis’in sular altına gömülmesine bile tanık olan Agatha, Marvel evreninde Wanda’nın öğretmenlerinden biri olarak tanınmasıyla ve tabii ki Wanda’ya ölen çocuklarını unutturarak, onu, çılgınlığa sürükleyen olaylar silsilesinde oynadığı büyük rolüyle önemli bir yere sahip. Haliyle Agatha’nın dizide olması, yaşanacak olayların potansiyeli sebebiyle bizi, büyük bir heyecana sürüklüyor.

9) Monica Rambeau

Her ne kadar gelen fragmanlarda kendine çok az yer bulabilse de bizi en çok meraklandıran kişilerden biri, Monica Rambeau. Çizgi romanlarda, bir patlama sırasında süper güçlere kavuşan Monica, uzun süre Avengers’a hizmet etmiş hatta bir zamanlar medya tarafından Captain Marvel olarak bile adlandırılmış biri. Biz ise Monica Rambeu’yu en son, küçük bir çocuk olarak, Captain Marvel filminde görmüştük. Fakat Monica’nın yolu nasıl oldu da Wanda’nın yoluna düştü, hiçbir fikrimiz yok.

8) Yeni bir gerçeklik

Birçok insan, özellikle Vision’ın ölümden dönmesi yüzünden, bu yaşananların Wanda’nın kafasında olduğunu; hatta Wanda’nın delirdiğini düşündüler. Fakat Marvel çizgi roman evreninin en güçlülerinden biri olan, Marvel Sinematik Evreni’nin ise en güçlüsü diyebileceğimiz Wanda’nın en büyük güçlerinden biri de gerçekliği tamamen değiştirme ya da kendi gerçekliğini yaratabilme gücüdür. Yani şu anda gördüğümüz şeyler, Vision’ın dirilmesi de dahil olmak üzere, muhtemelen Wanda’nın yarattığı yeni gerçekliğin içinde yaşananlar. Kendimizi buna ne kadar hazırlarsak o kadar iyi.

7) Doctor Strange

En çok konuşulan ve bizi en fazla heyecanlandıran teorilerden bir tanesi bu. Wanda’nın karşısına çıkabilecek güçteki belki de tek Avengers üyesi olan Doctor Strange’in, bir noktada Wanda’ya karşı koyması, hepimizin en çok beklediği şeylerden bir tanesi. Özellikle WandaVision’ın başlatacağı, Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminin devam ettireceği ve son olarak da Spiderman filminin ayyuka çıkartacağı bir Multiverse zinciri bekliyoruz. Wanda’nın Doctor Strange filminde görüneceği söylentilerini de göz önüne alırsak, bizce, Doctor Strange’in dizide gözükmesi oldukça mümkün.

6) House of M Göndermeleri

WandaVision dizisinden en büyük beklentilerimizden biri, belki de bol bol House of M göndermesi görmek. Wanda’nın direkt olarak olayların merkezinde bulunduğu ve Marvel’ın en etkileyici çizgi roman serilerinden biri olan House of M’in bu diziye çok fazla etki edeceğini düşünüyoruz. Fragmanda gerek şaraplarda gösterilen “M” logosu gerek Wanda ve Vision’ın ikiz çocuklarının olması, gerekse de tüm dizinin House of M’in öncesindeki olayları hatırlatması, House of M ile ilgili bol bol gönderme bulacağımıza işaret ediyor. Umarız da buluruz valla.

5) Quicksilver

İşte en çok görmek istediğimiz şeylerden biri! Age of Ultron’da karşımıza çıkan ve çıktığı gibi de Avengers ekibinden ölen ilk üye olan Quicksilver, ne yazık ki Age of Ultron filminin kötülüğü yüzünden ziyan oldu gitti. Wanda, Vision’ı geri getirmişken, çıkın ölen kardeşi Quicksilver’ı da geri getirebilir bizce. Ya da belki de yeni nesil X-Men filmlerinin en güzel yanlarından biri olan mutant Quicksilver’ı, Marvel evrenine getirir? Sonsuz bir hikâye potansiyeli bizi bekliyor anlayacağınız.

4) Multiverse

Aslında bundan, daha önceki maddelerimizde bahsettik. Marvel’ın en başındaki adam olan Kevin Feige’in, Multiverse için bu kadar heyecanlı olması sebebiyle, yeni fazın ilk işi olan WandaVision dizisinden de Multiverse’ün temellerini atması oldukça muhtemel. WandaVision, her ne kadar şimdilik basit bir sitcom dizisi olarak gözükse de aslında Marvel evrenini geri dönüşü olmayan bir değişikliğe sürükleyecek birçok anahtar öğeye ev sahipliği yapıyor. Bu yüzden WandaVision’dan, Multiverse’ün kapılarını açacak bir dizi olaylar silsilesi bekliyoruz.

3) Mutantlar

Bakın, hemen “Mutantların dizi ile ne alakası var?” demeden önce, rica ediyorum dinleyin. Bildiğiniz gibi Disney, 20th Century Fox’u satın alarak X-Men ekibinin film yapma haklarını Marvel çatısı altına topladı. Ve hepinizin farkında olduğu üzere Disney bunu, elinden gelen en kısa sürede yapmak isteyecek. Yani belki direkt olarak WandaVision’da mutantlar gözükmeyecek ama WandaVision’ın sebep olduğu olaylar, evrendeki mutantlara dair birkaç bilgi edinmemize sebep olacak. Ve böylece MCU’da bir X-Men filmi için yapılan yolların ilk taşı atılacak. Kim bilir, belki House of M çizgi romanındaki ünlü “No more mutants” sözü yerine, bunun tam tersi bir söz söylenir ve bir anda her yer mutant dolar. Belli mi olur?

2) Dizinin Asıl Kötüsünün Wanda Olması

Şimdiye kadar söylediklerimizden anlayanlar olacaktır fakat bir kez daha, bize göre bariz olanı göstermemiz gerekiyor; muhtemelen dizimizin asıl kötüsü Wanda olacak. Önce kardeşinin, sonra da sevdiğinin gözleri önünde ölmesine şahit olan Wanda’nın kırılma noktasını göreceğiz bu dizide. Kendi yarattığı gerçeklik ile Vision’ı hayata geri döndüren Wanda’nın, bunu yapmak için, neleri ya da kimleri tehlikeye attığını bilmiyoruz. Fakat bildiğimiz tek bir şey var ki Wanda, yarattığı bu gerçekliğin kötü adamı olacak.

1) Mephisto

Gelelim en uçuk ama belki de en çok sevdiğimiz teorimize. Evet, Mephisto. Thanos’dan boşalan, tüm Avengers’a karşı büyük bir tehdit oluşturacak süper kötü koltuğuna oturabilecek adaylardan biri olan Mephisto, ayrıca Wanda’nın hikâyesiyle de dolaylı yoldan bağlantılı olması sebebiyle iyice dikkatimizi üstüne çekiyor. Wanda’nın Mephisto’nun ruhunu kullanarak iki çocuk doğurması, daha sonra Mephisto’nun bu ruhları kendi benliğine geri döndürmesi ve son olarak Agatha Harkness’ın Wanda’ya bu çocukların varlığını unutturması, dizide kolaylıkla işlenebilecek şeyler. Bu yüzden belki de yeni süper, süper kötü adamımız ile bu dizi sayesinde karşılaşabiliriz.

Siz WandaVision dizisinde neleri görmeyi bekliyorsunuz? Sizce dizi, Marvel evrenine seviye atlatacak mı? Yorumlara yazın, dizi için konuşmaya başlayalım.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.