Remedy Entertainment’in yeni oyunu, çokça sevilen, çokça da tartışılan Control’ü daha yeni oynayabildim. Oyun üzerine bazı düşüncelerim var fakat bunları sizlerle farklı bir zamanda, uzun uzadıya tartışabiliriz diye düşünüyorum zira bugün spot ışığını Control’e değil, onun yan oyununa devredeceğiz. Evet, yanlış duymadınız, yan oyununa!

Project Condor adı verilen, çok oyunculu bir oyunun yapım aşamasında olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz arkadaşlar. Remedy’nin şurada yatırımcılarıyla paylaştığı habere göre 4 oyunculu co-op olarak oynayacağımız bu oyun, esasında Control’ün bir spin-off’u olacak. Yine aynı dünyada geçecek olan bu oyun Northlight oyun motoru ile yapılacakmış, benim için pek bir şey ifade etmese de bu bilgiyi de vermeden geçmeyeyim dedim. PC, PS5 ve Xbox Series X|S üzerinden oynanabilecek olan Condor için şu anlık herhangi bir çıkış tarihi yok. Buna rağmen şu kadarcık bildiklerimiz bile bizi heyecanlandırmaya yeter.

Oyun üzerine çok şey yazılıp çizildi, yukarda söylediğim gibi benim de bazı fikirlerim var elbet lakin bu haberin benim için bir sürpriz olmadığını söyleyebilirim sizlere. Oyunun çok sevilmesini ve tam olarak on bir tane BAFTA ödülü, haydi onu da geçtim, toplamda yirmi tane “Yılın Oyunu” ödülü almış olmasını bir yana bıraksak bile (Gerçi nasıl bir yana bırakalım, çok büyük başarı) oynarken co-op olsa ne kadar eğlenceli olacağını düşünüp duruyordum. Bütün arkadaşlarıma haber vermiş oluyorum bu vesileyle de: Hepimiz bu oyunu alıyoruz!

Condor’un PvE olacağı söylenmiş ve oyunun “dünyası” üzerine epeyce vurgu yapılmış, bu da demek oluyor ki bizim Control’de gördüğümüz The Oldest House’tan çok daha büyük bir alandan bahsediyoruz. Bütün bunlarla beraber oyunun bana gerçekten umut verdiğini defalarca dile getirmiş olsam da cross-platform desteği olması için dua ediyorum zira şahsen üç tane arkadaşım olsa da aynı platformda üç tane arkadaşım yok. Artık cross-platform bir norm olsun, lütfen, rica ediyorum, hepimiz sosyal kelebekler değiliz yahu.

Öte yandan benim şahsen pek hazzetmediğim Left 4 Dead veya Back 4 Blood gibi oyunlardan tek farkının, burada “force” kullanmamız olduğunu tahmin ediyorum. Zaten beni bu oyuna çeken şey de buydu, telekinezi aşırı havalı bir yetenek. Arkadaşlarımın kafasına kutu fırlatacağımdan değil de işte, anladınız. Arkadaşlarımın kafasına kutu fırlatmayacağımı söylemiyorum tabii.

Siz ne düşünüyorsunuz? Condor sizi heyecanlandırdı mı?

Author

Batı Edebiyatları okur, kedi sever. Bir de buralarda yazıp çizer. @mightbeyagmur

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.