Geçtiğimiz senenin Oscar ödüllerinde yüz yılda bir yaşanacak bir olay vuku bulmuş; gecenin sonunda en büyük ödül olan En İyi Film dalı yanlış açıklanmıştı. Eminim duruma bir yerde, bir şekilde denk gelmişsinizdir. Geçtiğimiz senenin muhtemelen en çok konuşulan anlarından biriydi. Bonnie & Clyde filminin yıldönümü şerefine, unutulmaz eserin yıldızları Warren Beatty ve Faye Dunaway sahneye çıkmış; kısa süreli bir karışıklıktan sonra Dunaway kazananı La La Land olarak ilan etmişti. Halbuki kazanan Moonlight‘tı. Olaylar şöyle gelişti.

Olayın vuku bulmasını takiben karışıklığın ikilinin eline gelen karttan kaynaklandığı ortaya çıktı. Normalde En İyi Film – Moonlight yazması gereken kart yerine Beatty üzerinde “Emma Stone – La La Land” yazan kartı açmıştı. Kafası karışık geçirdiği birkaç saniyenin ardından onun oyun yaptığını zanneden Faye Dunaway de kartı alıp, kısa bir süre göz gezdirdikten sonra La La Land ismini görüp; kazananı öyle anons etmişti. Karışıklık kısa süre içerisinde anlaşıldı, düzeltildi ve Hollywood tarihinin en muhteşem tren kazalarından birine milyarlarca seyirci canlı tanık etme ayrıcalığına erişmiş oldu.

Geçen seneki bu harika enstantanenin ardından bu sene elbette Oscar töreni bu konuya bir veya öteki şekilde eğilecekti. Onlar da konuya tam yüklenmeye karar verdiler. Hatayı yapanın kartların dağılımından sorumlu olan şirket olduğu belirlenmesine rağmen yine de suçlanmaktan kurtulamayan Dunaway + Beatty ikilisinin fiyakasını düzeltmek adına çok şık bir karar aldılar. Önümüzdeki Pazar günü düzenlenecek olan Oscar töreninde En İyi Film ödülünü yine Warren Beatty ve Faye Dunaway verecek.

Haber dünyaya TMZ tarafından yayıldı, TMZ de bir tabloid sitesi; ancak genel olarak bu tip magazinel konularda kulağı doğru yerlerde olan bir tabloid sitesi. O yüzden nasıl karşılarsınız bilmiyorum; ancak gerçekten de bu durum böyle olacak ve Beatty ile Dunaway sahneye skoru eşitlemek için çıkacaksa epey şık ve eğlenceli bir durum olacaktır. İki gülerler, birkaç şaka yaparlar; biz de eğleniriz. Siz ne diyorsunuz, nasıl karar sizce?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.