Son yıllarda yaşattığı hayal kırıklıkları sebebiyle kitlesinin büyük bir çoğunluğunun heyecanını baltalayan Star Wars cephesi, son bir şans umuduyla elinde ne varsa Episode 9 için hazırlıyor sanki. Vefatından sonra, Carrie Fisher’ın Force Awakens’tan kalma görüntüleriyle Episode 9’a tat katacaklarını açıklayan Lucasfilm, şimdilerde de tanıdık yüzlerle göz boyamaya çalışıyor gibi. Son söylediğimizle elbette ki latife yapıyoruz, ancak inancını kaybeden her bir hayran için son çırpınışlar gibi gözüken bu haberlerden daha farklı ne çıkarabiliriz diye düşünmeden de edemiyor insan ne yazık ki.

Geçtiğimiz hafta Orta Dünya’dan bir Hobbit, birkaç saat evvelinde de Gallifrey’den bir Zaman Lordu transferi yapan Star Wars Episode 9, artık büyük toplarını tamamen görsellikle kazanmak üzerinden öne sürüyora benziyor. Merry Brandybuck ile ikinci kahvaltıların adamı Dominic Monaghan ve 11. Doktor ile papyonları havalı yapan Matt Smith, Episode 9 kadrosunda resmi olarak, kesin ve net!

as

Henüz ne Smith’in ne de Monaghan’ın rolleri konusunda bir detay yok maalesef. Bu haberi bizzat kendi Instagram hesabından veren Dominic Monaghan’ın aksine Matt Smith’in kadroya katılışını Variety ilan etmiş. Son derece gizli tutulan karakter detaylarından Variety’nin tek koparabildiği bilgi ise, Smith’in oldukça önemli ve kilit bir rolde yer alacağıymış. Ancak First Order’da mı yoksa Direniş’te mi savaşacakları konusunda net bir şey yok. Hatta tamamen tarafsız bir karakter olmaları bile ihtimaller çerçevesinde yer alıyor şimdilik.

Öyleyken böyle, Episode 9 yolunda verilecek haberler ve anlatılacak gelişmeler artık hep kitleleri çekmek uğruna yapılıyor gibi gelmeye başladı nedensizce. Tabii bu, sahip olduğumuz inancı yitirmemizden de kaynaklanıyor olabilir. Ama bir düşünsenize: Hala tırnak kemirerek beklediğimiz ve heyecandan kudurarak gün saydığımız Star Wars filmleri için gelen bu haberler, tamamen kendimizden geçelim ve hatta hiçbir art niyet aramayalım diye şakkadanak suratımıza fırlatılsaydı mesela? Fena mı olurdu? Hiç!

Not: Şefim Shotgun, haber için teşekkürler balım.
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.