The Expendables filmleri internette de çok sık görebileceğiniz ve aslında birçok blockbuster film için söylenebilecek ‘’Şalteri kapat ve tadını çıkar’’ türünden filmler. 80’lerin en ünlü aksiyon yıldızlarını bir araya getiren ve ana amacı da seyirciye saf aksiyon sunmak olan üçlemenin devam edeceğine dair zaman zaman haberler duyuyorduk. Artık resmiyete kavuştuğunu da söyleyebiliriz, Expendables 4 bu ekim ayında çekimlere başlıyor.

Kadrosunda önceki filmlerden Slyvester Stallone, Jason Statham, Dolph Lundgren ve Rany Couture’ı tutacak olan film seriye bu sefer ise Megan Fox, 50 Cent ve Tony Jaa’yı ekleyecek. Hikayenin odağının Stallone’nin karakteri değil Statham’ın karakteri olacağını da bildiğimiz filmde Fox ise kadın başrol olarak ön planda bulunacak.

Need for Speed filminin yönetmeni Scott Waugh projenin emanet edildiği isim iken senaryo ise Spenser Cohen, Max Adams ve John Joseph Connolly üçlüsüne emanet. Filmin yapım şirketlerinden biri olan Lionsgate’te satım alım ve ortak-yapım başkanı olan Jason Constantine filme dair heyecanını ‘’Bu yıldızları hiçbir sınırlamanın olmadığı bir film için bir araya getirebilmek çok keyifli’’ sözleriyle belirtirken; projenin ortak yapımında bulunan bir diğer stüdyo Millenium’da başkanlık yapan Jeffrey Greenstein ise ‘’Yeni film çıtayı yükseltecek ve şimdiye kadar ki en havalı ve büyük macera olacak’’ demiş. Klasik hype cümleleri tabii bunlar, ne kadar gerçekçi geliyor kulağa tartışılır.

Henüz üçüncü filmini izlemediğim The Expendables serisini severim, ilkini ikincisinden daha fazla severim. O dönemlerde henüz doğmamış olsam bile eski, yıllanmış ve birçoğu unutulmuş starları bol bol testesteron yüklü bu maceralarda izlemek insana zevk veriyor. Fast&Furios yarış filmleri için nasıl bir noktada ise bu seri de eskilerin Rambo’su, Commando’su vb filmlerin yerini tutuyor günümüzde. Kaslı, havalı, maskülen adamlar ortalığı havalı bir şekilde yakıp yıkıyor ve günü kurtarıyor.

Fakat şunu da eklemeden edemeyeceğim, serinin geleceğine dair planlara Wikipedia’dan baktığımda beni asıl heyecanlandıran proje bu film ya da Jason Statham’lı spin-off değildi. The ExpendaBelles adında, odağını kadınlardan oluşan bir takıma verecek film ilgimi çekmişti. Düşünsenize Linda Hamilton, Sigourney Weaver, Angelina Jolie, Charlize Theron, Lucy Liu, Uma Thurman vb kadın starlardan oluşan bir ekibi, ne harika olurdu. Expendables’ı üçleme olarak bırakıp bu filme odaklansalardı daha mutlu olurdum.

Ne diyorsunuz devam filmi haberine? Umrunuzda oldu mu? Peki son paragrafta bahsettiğim projeden haberdar mıydınız? Olsa kadroda hangi isimler isterdiniz? The Expendables 4’te başka kimleri görmeyi istiyorsunuz? İnternet yoğun bir şekilde üç ismi söylüyor: Nicolas Cage, Harrison Ford ve Jackie Chan. Jackie Chan demişken, yakın bir arkadaşım da beni ona benzetir hep; zaten küçüklükten beridir ayrı sempati duyarım, Bruce Lee pek umrumda değildir ama çocukluğumun kahramanlarındandır Jackie Chan. Jet Li’yi de halihazırda görmüşken, Jackie de uğrasa fena olmazdı

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.