Kişisel hayatımızın, iş dünyamızın, hobilerimizin merkezindeki Facebook, 4 Şubat 2014 itibariyle tam 10 yaşına bastı. Ulu Zuckerberg “Bu inanılmaz bir yolculuktu” klişesini kullanmaktan utanmadığı yazısında kullanıcılara teşekkür edip, tahminen bahşiş bırakmayacağı bir restoranda yemek yemeye gitti. Biz de “Vay anasını, kaç yıl oldu ben Facebook’a katılalı yahu?” diye çetele tutmaya başladık. İlk 2007’ydi sanırım ben katıldığımda. Bir zamanlar Facebook ilk okul arkadaşlarını bulma yeriydi hatta… Daha da geride de şöyle gözüküyormuş:

 

thefacebook

 

Facebook-2004

 

 

Hatırlar mısınız bilmem, bir aralar da şöyle bir şeydi kendisi. Feed ekranı ne kadar kötüymüş yahu o günlerde? Nasıl katlanıyorduk?

 

many-faces-facebook-september-2006

 

Allah kahretsin profiller de şu şekildeydi… Grupların Facebook’u ele geçirdiği günler… “Kafama şaplak atmamı isteyen 1 milyon kişi bulabilirim” günleri. Allah’ım…

 

301073_10150400613871729_2101204425_n

 

Bugün yarın Facebook size bir video yollayacak. En beğenilen fotoğraflarınız, en fazla yorum alan status update’leriniz hoş bir melodiye sizlere sunulacak. O yüzden hazırlıklı olun. Bildirimle alacaksınız videoyu, yani alakasız bir rakam görürseniz dünyanın yanında, peçeteleri hazır edin. Gelmezse de video zaten şurada..

O sırada size bir challenge. Aranızdan ilk Facebook arkadaşıyla hala görüşen, yakın arkadaş olan var mı? Ben benimkinin ismini dahi unuttum da…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.