Şaka değil, izansız ve de izahsız bir gerçek: Ömrü hayatımızdan tam üç Fantastic Four kadrosu geçmekte, o da şimdilik. Tarih tekerrürden, bol seyircili filmlerse yeniden yapımlardan ibaret olabilir. Süper kahraman çağının sinematik imparatorluğunun yükselişinin ve duraklamasının ön sıralarında konaklıyor olabiliriz. Marvel kocaman bir evreni başlatıp onun da altıncı fazına dek uzanmış olabilir. Ama bunlar bile Fantastic Four filmlerinin döngüsel talihsizliğini açıklamaya yetmiyor.

Milenyum çağına denk gelen çocuklardansanız, program doldurma amacıyla televizyonların yayın akışında hazır tutulan filmleri bilirsiniz. İşte böylesi bir konuklukla hayatıma sızıveren ilk iki film, henüz donanımlı prodüksiyonlar ve her taşın altının hesap edildiği senaryolardan mahrum zamanlar için fena yapımlar değillerdi. Ancak köprünün altından akan sular, bu işi milyon dolarlık bir sektöre ve uçuk kaçık Human Torch rolündeki Chris Evans’ı ideallerinin altında ezilen Steve Rogers hâline getirdiğinde; bir şıklamaya silinsin istediğimiz o hata yapıldı: 2015 filmi.

21th Century Fox yayın haklarını elinde bulundurduğu karakterleri kaybetmemek uğruna, süpersonik bir hızla yanlış kararlar verdi. Bu da bizi bugüne getirdi. Dark Knight ve Civil War gibi çizgi roman anlatımında belkemiği evreler henüz ve neyse ki bir kere film yapılmış olabilir, Halley Kuyruklu Yıldızı bir sonrakinde dünyadan 2060’ta geçecek ve tam güneş tutulması ülkemizden 2061’de görülecek olabilir. Ama işte 2025’te bu sefer Marvel bünyesinde yani evinde, Fantastıc Four filmi bir kez daha geliyor.

Önceden sızan Pedro Pascal’ın Reed Richard olacağı suflesinden sonra, Marvel’ın dün paylaştığı ınstagram gönderisine göre Vanessa Kirby’i Sue Storm, Joseph Quinn’i Johhny Storm, Ebon Moss-Bachrach’ı ise Ben Grimm rolünde izleyeceğimizi biliyoruz artık. Hemen hepsi asla aklıma gelmezdi ama ne kadar da cuk diye oturuyor dediğim isimler.

Bir kere oyuncuların yeteneği eksiksiz içime siniyor. Bu defa görünmezlik gücünü ve sorumluluk sahibi çekiciliğini eldiven gibi giyen bir Invisible Woman seyrederiz umarım. Ebon Moss-Bachrach ona Emmy kazandıran The Bear’da gösterdiği performansla kaya kaplı olmanın psikolojisinde yarattığı ağırlığı taşıyacak(!) bir The Thing’i iştahla bekletiyor bana. En sürpriz isim belki de Joseph Quinn. Stranger Things performansından tanışık olduğumuz kadarıyla aklı birkaç metre havada bir karakteri kotarır dedirtiyor o da. Ekibin yönetici beyni Mister Fantastic ise ilk filmden Ioan Gruffudd’u perçinleyen beynimde henüz bir yere oturmadı. Şimdilik Pedro Pascal’ın son zamanlarda kendini geek içeriklere vakfetmesinden mütevellit, vardır bir hayrı diyorum.

Kadroyla ilgili sizin neler dikkatinizi çekti? Size o unutulmaz fantastik ekibinizi verebilirler mi? Umarım verirler çünkü görünen o ki hah işte oldu, bundan öte bu ekibin filmi çekilmesin dediğimiz noktaya kadar zorlayacak gibi duruyoruz. 

Gerçi 2015’te dimağlara acı çalan filmden sonra Marvel’da bir kere görünseler keşke denilen zamanlar geçti. MCU pik çağından çıktı, bir soluklanalım dönemecinde bekliyor. O zamanlarki beklentiler kadar harika bir film çıkmayabilir mi? Çünkü Fantastic Four’un da kaderi belli. Böyle düşününce geek ruhumu bir telaş sarar, başlar bir panik dalgası. Siz umutlu musunuz?

Not: Yazar kalkıştığı kelime oyunlarında tamamen iyi niyetlidir.

Author

Alternatif evreninde voleybolcu olamayan versiyon. Düşünce satıcısı, hikaye koleksiyoncusu. Ayrıca yanaklı birey. Bence dünyanın hayallere, hayallerin kelimelere ihtiyacı var.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.