Civil War ve Batman v. Superman duymasın, ama sanırım benim 2016’ya dair en büyük merakla beklediğim filmlerin başında Fantastic Beasts and Where to Find Them, yani bir diğer adıyla, Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar geliyor. Bunun birkaç sebebi var, en başında da Harry Potter serisine dair orijinal bir iş görecek olmanın getirdiği heyecan geliyor; ardından da kadronun Eddie Redmayne, Ezra Miller, Katherine Waterston, Colin Farrell, Jon Voight, Ron Perlman, Samantha Morton gibi etkileyici oyuncular tarafından oluşturuluyor olduğu gerçeği var.

O yüzden, geçtiğimiz gün Entertainment Weekly dergisinin filme dair promosyon taarruzunu başlatıp, kapıları açmış olması beni dev ihya etti. Dürüst olmak gerekirse filmin resmi logosu ve ilk görselleriyle tanışmamız haricinde, çok da fazla bir bilgi yok. Bugüne kadar gayrıresmi kaynaklardan söylenenlerin genel olarak bir özeti geçilmiş, üzerine de fazla bir şey çıkılmamış. Biz en iyisi mi resmi sinopsisi sizlerle bir paylaşalım.

Fantastic-Beasts-1

“Egzantrik büyüzoolojist Newt Scamander (belirtemeyeceğimiz sebeplerden) güvenilir emektar bavuluyla birlikte New York’a gelir. Bu bavuk, içinde-dışında-olduğundan-çok-çok-çok-daha-büyük tipte sihirsel araçlardan biridir, ve içerisinde Newt’ın seyahatleri esnasında bulduğu nadir ve türü tehlikeye girmiş sihirli yaratıklar bulunmaktadır. Newt, Amerikan büyü topluluğunun Muggle’lardan (Amerika’da onlara No-Maj denmektedir) korkarak saklanmakta olduğunu keşfeder. Fantastik Canavarlar, bu özel yeteneklere sahip İngiliz büyücü, büyü-fobik Amerika’ya geldiğinde, ve bazıları pek tehlikeli olan çeşit çeşit yaratık… bavuldan çıktığında ne olacağının hikayesidir.”

Valla konu zaten temel, temel olması da güzel. Resmi sinopsisi tam Rowling ağzıyla yazmış olmalarına da ayrı bayıldım. Çok mu bilgi veriyor? Hayır. Çok mu heyecanlandırıcı detay var içerisinde? Hiç! Ama ben yine de bunu ümit vaat edici bir faktör olarak kenara not ediyorum. Siz ne dersiniz, Fantastik Canavarlar için iyice heyecanlanmaya başlayalım mı beraber?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.