Dürüst konuşayım, FIFA serisini güncel takip eden bir insan değilim. Ayrıca çok milliyetçi duygulara sahip olduğum da söylenemez. Fakat vakti zamanında ucuza eski bir FIFA alma durumu olduğunda, elim otomatikman Türkiye Süper Ligi’nin tamamen oyuna eklendiği son oyun olan FIFA 11’e gitmişti. Ve EA Sports’un aşağıda paylaştığımız videoyla yaptığı duyuruyu görünce de içimden “sanırım bu oyunu alacağım” düşüncesi geçti.

Evet, Spor-Toto Süper Lig, 18 takımıyla beraber FIFA 14’teki yerini alacak. Bu takımlar 2014-15 senesinde Süper Lig’de yer alacak takımlar, yani Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor gibi takımların haricinde, Balıkesirspor, Mersin İdman Yurdu ve İstanbul Başakşehirspor gibi lige bu sene çıkmış takımlar da oyunda bulunacak.

FIFA 15, 25 Eylül 2014’te piyasaya çıkmış olacak. Oyun Wii, 3DS, Vita, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Kendi payıma Süper Lig’in oyuna eklenmesine içten bir şekilde sevindiğimi hissediyorum. Zira Be A Pro modu oyunun benim için en büyük cazibe merkezi ve insan tuttuğu takımın altyapısından yükselince, o “kariyeri çıkışta olan futbolcu” fantezisini daha içselleştirebiliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.