Sinematik evrenlerde en fazla “origin” filmi çekilen ve oyuncuları değiştirilen süper kahramanlardan bir tanesi olan Batman’in son zamanlardaki oyuncu değişikliklerinden memnunduk aslında.
Ta ne zaman, Ben Affleck’in Batman v Superman: Dawn of Justice ve Justice League filmlerinde Batman karakterini canlandıracak olacağının haberlerine bazı Batman severler karşı çıkmış olsa da gerek cüssesi gerek de Batsuiti ile çizgi romanlardaki Batman görünümünü başarılı bir şekilde yansıtıyordu. Tabii bazılarımıza göre ise tam tersiydi.

Benim düşünceme göre The Batman’in sinematiği serideki Batman: Arkham City gibi oyunları anımsattığı için o atmosferini çok daha sevmiştim. Kurt Cobain’den esinlenilmiş gotik bir Batman ile Catwoman’ı bir arada izlemek de ayrı bir keyif vermişti açıkçası. Oyunculuk haricinde iki Batman’in işlenişinde de yorum yapılacak kısımlar var mutlaka.

Güzel habere gelirsek, Ben Affleck’in Batman’ini Aquaman 2 (Aquaman and the Lost Kingdom) filminde tekrar göreceğimiz, bizzat Jason Momoa tarafından açıklandı. Jason Momoa, Instagram üzerinden Ben Affleck ile bir fotoğrafını paylaşıp altına “Bruce ve Arthur tekrar buluştu. Seni seviyorum ve seni özlüyorum, Ben.” ile başlayan bir yazı ekledi. Affleck daha öncesinden Jimmy Kimmel Live’da, Batman rolünü bir daha canlandırmayacağını da söylemişti. Bu geri dönüş haberi ise çoğu hayran için şaşırtıcı oldu. Amber Heard, Nicole Kidman, Patrick Wilson ve Randall Park isimlerinin de yer alacağı Aquaman 2’nin vereceği tadın bu haber ile ikiye katlanacağını düşünüyorum. Film sonrasında birçok kritik yapılacağı da şimdiden kesinleştirildi. Ben Affleck’in, gelecek olan The Flash filminin kadrosunda olduğunu da tekrardan hatırlatalım.

The Batman filmine gelirsek, Matt Reeves’in ağzından çıkan “Bir sonraki bölüm için heyecanlıyım.” sözleri ile birkaç ay önce filmin sequel’e dönüştürüleceğinin haberini öğrenmiştik. Filmin 2024 tarihinden önce gösterime girilmesinin imkânsız olduğu da söylenmişti. Yine de filmin son sahnesindeki Jokerin gülüşü aradaki bunca ayı heyecanlı bir şekilde beklememize yeter ve artar bile. İki ayrı evrende iki ayrı oyuncudan da güzel bir performans bekliyorum, bekliyoruz. Hatta güveniyoruz. Batman karakterini doya doya ve hak ettiği şekilde izleyebilmek bütün Batman sevenlerin hayali. Detayları ilerleyen zamanlarda öğreneceğiz. Şimdilik umutlarımız tam!

Yazar

İlgi alanlarına vakit ayırmayı ve hobileriyle uğraşırken kafa dinlemeyi seven kendi halinde bir insan. “Now your sanity and mine can die together!”

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.