Bilmiyorum size de oldu mu ama pandeminin “bitmesi” ile hayatımız yavaş yavaş “normale” dönerken kendimi, buzları çözülen bir mağara adamı gibi hissediyorum. Yani, sanki iki yıl bizi dondurmuşlar da şimdi yeni yeni canlanıyoruz gibi, kaçırdığımız her şey bize geri dönüyor. Tabii hayatımıza geri dönerken bir alışma sürecinden geçiyoruz ve bu süreç bana garip geliyor. Örneğin bugün sizin karşınıza, uzun bir zaman önce izlememiz gereken King’s Man filminden yeni bir fragmanla çıkıyorum ve “Bizim bu filmi çoktan izlemiş olmamız gerekiyordu ya!” diye şikâyetlerimi dile getiriyorum.

Kingsman’i seviyor musunuz bilmiyorum fakat bu haberi okuduğunuz için sevdiğinizi varsayıyorum. İlk Kingsman: The Secret Service ile beraber mizah ile aksiyonu oldukça güzel bir biçimde harmanlayan seriyi şahsen çok seviyorum. Her devamı düşünülmeyen fakat sonradan devam ettirilmesine karar verilen film gibi, Kingsman de ikinci filmi olan The Golden Circle ile beraber biz hayranlarını bir miktar üzmüştü. Fakat ne yalan söyleyeyim, ilk filmin oldukça altında kaldığını düşünsem de ben Golden Circle‘dan da keyif almıştım. Şimdi de Kingsman gizli servisinin nasıl kurulduğunu göreceğimiz üçüncü film için oldukça heyecanlıyım.

Fragmanı izlerken sonunda King’s Man’i izleyeceğim için heyecanlanıyorum heyecanlanmasına ama makus talihimize kızmadan da edemiyorum. Eğer pandemi olmasaydı, biz bu filmi geçtiğimiz yıl 18 Eylül’de izleyecek, konuşacak hatta belki de şimdiye kadar unutmuş olacaktık. Fakat ne yazık ki pandemiden dolayı bizim King’s Man’e kavuşmamız tam bir yıl ertelendi. Neresinden bakarsanız bakın bir yılımız gitti yahu! Yani, Covid’in götürdüğü tüm şeylerin arasında belki de en az şikâyet edilecek derdimiz King’s Man’in ertelenmesi ama bu vesileyle ben genel olarak hayatlarımızdan çalınan bir, hatta iki yıldan da dert yanmak istedim.

Hem fragmandan hem de uzun bir süreden sonra yeniden sinemalarda film izleyecek olmamızdan dolayı biraz heyecanlandım ama The King’s Man: First Mission, 16 Aralık’ta vizyona girecek. Yani daha filmi izlememize beş ay var. O zamana kadar hiçbir sorun çıkmaması ve bu filmin bir daha ertelenmemesi için dua ediyoruz. Yeter artık, gelsin de izleyelim şu filmi yahu!

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.