Bu zamana kadar çıkan tüm filmlerin, sinema sektörüne öyle ya da böyle bir katkı sağladığını söyleyebiliriz. Yeni bir şeyler denenerek ortaya çıkarılan her yapım, yeni bir şeyler öğrenmemizi ya da hatalardan ders çıkarmamızı sağlıyor. Son yirmi yıl içerisinde, sinema sektörünü bütünüyle değiştiren yapımlar arasında Avatar’ın adını kesinlikle geçirebiliriz. James Cameron’un, üç boyutlu sinema deneyimini tamamen değiştirdiği Avatar sayesinde artık neredeyse sinemada iki boyutlu film kalmaz oldu. Şimdi ise James Cameron, yeniden tarih sahnesine çıkıyor ve uzun bir süre dünyanın en çok gişe yapan filminin devamıyla tanıştırıyor bizi. Karşınızda Avatar: The Way of Water!

Bana göre ilk Avatar filminin en güçlü yanı hiç şüphesiz görselliğiydi. İnsanın ağzını açık bırakan sahneleriyle Avatar, uzun yıllar boyunca bir televizyonun ya da sinema perdesinin ne kadar kaliteli olup olmadığını anlamak için turnusol kağıdımız hâline geldi. Tam on üç yıl sonra gelen devam filmi The Way of Water da yine muhteşem renk paleti ve sinematografisiyle gözümüzü gönlümüzü açacak gibi gözüküyor. Özellikle denizi ve denize dair her şeyi seven biri olarak fragmanı izlerken iç huzuruma kavuştum. Büyüleyici demek yetersiz kalır!

İlk filmin üzerinden, on yıldan fazla bir süre geçtikten sonra yaşanan olayları anlatacak The Way of Water filmi, Sully ve ailesinin karşı karşıya kaldıkları yeni zorlukları konu alacak. Benim açıkçası fragmanda en çok dikkatimi çeken şeylerden biri Navi ırkından bazılarının kolonici üniformaları giymesi. Bunlar pek tabii ki tıpkı Sully gibi bir insan tarafından uzaktan yönetilen bedenler olabilir fakat Naviler arasında kolonicileri destekleyen kişilerin çıkması; Avatar filmini siyah ile beyazın, iyi ile kötünün mücadelesi olmaktan azat eder ve filmi benim nezdimde çok daha ilgi çekici kılar. Valla bana sorarsanız çok iyi bir karar olur.

James Cameron’un bir kez daha yönetmen koltuğuna oturacağı Avatar: The Way of Water filmi kadrosunda Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement ve Kate Winslet gibi yıldızları barındırıyor. 14 Aralık 2022 tarihinde vizyona girmesi planlanan film için oldukça meraklıyız. Yalnız benim tek bir dileğim var, umarım James Cameron başımıza bela ettiği “üç boyutlu gözlük” teknolojisini geride bırakan bir yapım yapar ve biz de bu zulümden kurtuluruz. Ne olur be James abi… Bu derdi başımıza sen açtın, sen kurtar bizi!

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.