Matthew Vaughn ismi sizin için ne ifade ediyor? Hani son yıllardaki en iyi aksiyon filmlerinden bazılarını çeken o adam; X-Men: First Class, Kick-Ass, Kingsman: The Secret Service ve geçtiğimiz senelerde vizyona giren devam halkası Kingsman: Golden Circle filmlerinin başarılı yönetmeni. Bu saydığım filmlerden en az bir tanesi favorileriniz arasındadır diye tahmin ediyorum. Bu sonbaharda yeni Kingsman filmi de geliyor, şurada tekrardan bir haberini paylaşmıştık yakın zamanda. İşte bu adam yine, yeni, yeniden bir ajan filmine hatta filmlerine girişecek; inanılmaz da bir kadro toparlamış film için. Detaylarına buyrun bakalım:

Zaten Matthew Vaughn’u ve yaptığı filmleri seviyorken bir de üstüne yeni serisinde yukarıdaki kadro ile çalışacağını öğrenmiş olmak beni iyice heyecanlandırdı. Henry Cavill’dan tut, Sam Rockwell’e, oradan Samuel L. Jackson’a, diğer taraftan Bryan Cranston’a; bu film ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayacak ve soundtrack için de katkıda bulunacak Dua Lipa’ya kadar elini sallasan Hollwood yıldızına çarptığın oyuncu kadrosuyla film, bu ağustosta Avrupa’da çekimlere başlayacak, seneye sonbahar gibi de izleriz diye ümit ediyorum.

Deadline’da çıkan habere göre filmimizin adı ‘’Aryglle’’ olacak. Bir şey ifade etmiyor ise çok normal çünkü film, daha henüz yayınlanmamış olan bir kitabı konu alacak, önümüzdeki yıl yayınlanması planlanıyor onun da. Kitabın, dolayısıyla da filmin baş kahramanı “dünyanın en iyi ajanı” Aryglle olacak ve karakter dünya çapındaki bir maceraya atılacak. Daha şimdiden bu markanın en az üç filmlik bir seri olması planlanıyor, onu da söyleyeyim aradan çıksın.

Vaughn kitap için şunları söylüyor ayrıca: “Erken aşamadaki taslak versiyonu okuduğumda, bunun Ian Fleming’in 1950lerde yazdığı kitaplardan beridir en inanılmaz ve orijinal ajan serisi olduğunu hissettim. Bu eser, ajan kitaplarında devrim yapacak.” İnşallah biz de izlediğimizde öyle hissederiz, gerçekten çok iyi olur bir tane daha seveceğimiz ajan serisi olması.

Matthew Vaughn filmi hem çekecek hem de kendi şirketi Marv aracılığıyla yapımcı pozisyonunda da bulunacak. Senaryoyu, Wonder Woman filminin hikayesine katkıda bulunmuş isimlerden biri olan Jason Suchs yazıyor ve bizlere de bu işi sabırsızlıkla beklemek kalıyor.

Siz de heyecanlandınız mı? Yoksa Vaughn’a olan güveninizi ikinci Kingsman filmi ile kaybedenlerden misiniz? Peki Henry Cavill’ın başrol olacağına varsayarsak, sizce bu fikri yıllardır süregelen ‘”Yeni Bond Henry Cavill olsun” kampanyalarına dayandırabilir miyiz? En iyi ajan kim? James Bond mu? Ethan Hawke mı? Yoksa Jason Bourne mu?

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

3 Yorum

  1. yanlışlık mı var yoksa ben mi bilmiyorum bilemedim ama yine de yazmak istedim Ethan Hawke mi yazlımak istendi yok sa Ethan Hunt Mı?

    • Emin Özdenvar Cevap ver

      Ethan Hunt yazılmak istendi, haklısın yani. Benim kafa gitmiş o sırada… :DDD

  2. Kingsman: Golden Circle filmlerinin başarılı yönetmeni**Golden Circle rezaletinden sonra özüne döner umarım.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.