Bu seneki Game Awards’ta duyurularından biri Marvel’s Blade oyunu oldu.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Game Awards 2023’te, adayların aldıkları ödüller dışında ilgimizi çeken bir şey daha oldu. Filmine bir türlü kavuşamadığımız o vampir avcısı, yarı-vampirin oyunu duyuruldu. Sürekli kaygan zemin üzerinde git gel yapan filmi beklemekten sıkıldıysanız ve oyun oynayarak coşmaya hazırsanız, The Marvel’s Blade oyununun ilk fragmanına bakabilirsiniz.

Marvel’s Blade

PlayStation için HammerHead tarafından geliştirilen Wesley Snipes’lı filmin devamı niteliğindeki 2000 yapımı Blade oyunundan sonraki bu yeni oyuna Bethesda ve Arkane Lyon ev sahipliği yapıyor. Şimdilik çok az şey bildiğimiz oyun Bethesda’nın internet sitesinde kısaca şöyle tanımlanıyor: Paris’in göbeğinde geçen, yetişkinlere yönelik, single player bir third person oyun. Oyunun çıkış tarihi veya hangi platformlara geleceği hakkında ise bir bilgi bulunmuyor.

İlk olarak bir berber dükkanının dış cephesini gördüğümüz fragmanda, duvarlara çizilmiş Arapça yazılar ve hemen altındaki haç ilgi çekiyor. Bir yandan belediye megafonlarından gelen sesin, güneşin batmakta olduğunu ve vatandaşların güvenli alanlarına geçmelerini söylediğini duyarken binanın içine geçiş yapıyoruz ve buranın da türlü inançlara ait sembollerle dolu olduğunu görüyoruz. Sakal tıraşı olmak için bekleyen Blade’e karşı oldukça temkinli davranan Blade’i ve dışardan gelen siren seslerinin yükselmesiyle, silahlarını örtmek için, üzerine pelerin takar gibi giydiği trençkotunu çeken Blade’in aksiyona doğru yöneldiğini görüyoruz. Dini referans vermek gibi bir topa girmek riskli olsa da şimdilik kimseyi küstürmeden derinlikli bir hikâye anlatabileceklerine inanıyoruz.

Şehrin sakinleri sokakları tamamen boşaltmışken Blade’in burada ava çıkması fikri oldukça ilgi çekici geliyor. Vampirlerin peşinde Dünya’yı dolaştığını bildiğimiz Blade’in, belki de seriye dönüşecek bu oyunun devamında bambaşka ülkelere gitmesini ve belki de Wolverine gibi karakterlerle karşılaşmasını şimdiden istiyoruz, söylemiş olalım. Siz Marvel’s Blade oyununun fragmanını nasıl buldunuz, oyundan neler beklersiniz?

Author

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.