Oyun oynayan bir insanın şu hayatta yapabileceği üç adet ezik hareket vardır; Activision’dan para alıyormuş gibi bir yılmazlık ve dogmatiklikle Call of Duty övmek, hiç çekinmeden “abi Minecraft beni sarmıyor” demek ve bilmeden etmeden Final Fantasy serisini yermek. Bakın, büyük ezikliktir, yaptığınız ortamda Final Fantasy bilen birisi çıkar, ve söyleyeyim, bunlar öyle hiç de beklediğiniz insanlar olmayacaklardır, ve onlar size “oynadın mı” diye sorarlar. Utancınızdan bir şey diyemezsiniz, havalı olmayı planlayıp, havanız alınmış bir şekilde o muhabbet ortamını terk etmek durumunda kalırsınız.

final-fantasy-xv-3

Bu sebeple Final Fantasy yermeyin, yerecekseniz de Final Fantasy XIII’ün lineerliği,  Final Fantasy XII’nin ana karakter eksikliği gibi şeylerden girin, en azından gerçekten bunlar serinin hayranları için gayet geçerli tartışma konularıdır. Neyse, ben bundan bahsetmeyecektim, ne diyorduk? Hah konumux Final Fantasy XV’in internete bu aralar düşen yeni bir videosu. Final Fantasy XV, bomba gibi geliyor, eğer zaten şimdiye kadar düşen fragmanları ve oyun içi videolarını izlediyseniz siz de benim gibi aşırı heyecanlanmış durumdasınız, eğer izlemediyseniz bir an önce Final Fantasy XV yazın, çıkan bütün materyalleri izleyin.

En son gelin aşağıdaki videoya. Mevzubahis fragman, Final Fantasy XV’nin içindeki bir “summon” aksiyonunu gösteriyor. Her Final Fantasy oyununda, savaş esnasında karakterler yanlarına bir şeyler “çağırıp” onları özel saldırılarda kullanabiliyorlar. Final Fantasy X ile beraber bu “çağırma” sahneleri epey etkileyici bir yapıya geçmişti, fakat Final Fantasy XV ile Square Enix olayı bambaşka bir boyuta çıkartmış doğrusu.

Aşağıdaki videoyu mümkünse en HD’sinden izleyin, 1080p yapın öyle izleyin, eğer Final Fantasy XV’in her summon sahnesi böyle olacaksa, övmeye nereden başlayacağımı tam kestiremeyeceğim; görüyorum bunu…

Author

If I ever woke up with a dead hooker in my hotel room, Matt would be the first person I'd call.

2 Comments

  1. Almira Baglar Reply

    ay ne güzel dedin, her final fantasy’i övdüğümde “ay zaten o aşk meşk tam bir kız oyunu” muhabbeti dinlemekten yoruldum. -.-

  2. Youtube’da kendimi gameplay’lerine gömdüm birkaç gündür. Warplar summonlar, karakterleri “güzel” gösteren o grafikler…..ki Final Fantasy fan’ı değilimdir.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.