Bazı yönetmenler vardır ki onlar hakkında bir yorum yapmadan önce derin bir hazırlık sürecine girmeniz gerekir. Üç kere düşünür, bir kere bu düşüncenizi süzgeçten geçirir, sonrasında da kıyafetinizde düğme yoksa bile bir şekilde düğmelerinizi iliklersiniz. Francis Ford Coppola da tam olarak böyle bir isim işte. Sinema sanatı adına mihenk taşlarından kabul edilen birbirinden ünlü birçok filmde imzası var kendisinin. Bugün burada bu yazıyı okuyor olmanızın sebebi ise kendisinin yeni projesinde oluşturduğu karakterlere hayat verecek oyuncu kadrosunun belli olmuş olması. Gelin bakalım kimler bu şansı elde edebilmiş.

En popüler rolü için Star Wars’un devam üçlemesinde Kylo Ren karakterini canlandırmış olan Adam Driver başı çekerken ona, benim Game of Thrones’ta Khaleesi’nin yardımcısı olarak hatırladığım Nathalie Emmanuel eşlik edecek. Gönüllerin Morbius’u Laurence Fishburne bir başka dikkat çeken isimlerden biri olurken, Transformers filmlerinin ilkinde Savunma Bakanı rolündeki John Voight da yine kadroyu zenginleştiren isimlerden. Repo Men filminde Jude Law’a eşlik eden bromance sevdalısı Forest Whitaker de yine kadrodaki tecrübeli isimlerden. Biliyorum, saydığım isimlerin bazılarını duyunca ilk başta bu rolleri gelmiyor aklınıza ama doğal dursun istedim verdiğim referanslar.

Megalopolis filmi, Cecille B. Demille filmleri tarzında olacak olup, klasik Ben Hur gibi yapımlardan da ilham alan, epik bir hikâye anlatacak ve günümüz New York’unda geçecek. Bütçesinin ise yüz ila yüz yirmi milyon dolar arasında olacağını tahmin ediliyor ki bu parayı da Coppola’nın bizzat cebinden ödeyeceğini söyleyelim. Filme dair ilginç anekdotlardan biri ise yukarıda ismini saydığım oyuncular yerine bir zamanlar Oscar Isaac, Zendaya, Cate Blanchett gibi isimlerin düşünülmüş olması ve bu isimlerden ikisi beni daha çok heyecanlandırırdı, istemediğim bir tanesini de siz bulun.

Ne tür bir film canlandı kafanızda? Verilen örnekler ya da filmin ismi sizde bir çağrışım uyandırıyor mu? Benim aklıma 1927 yapımı Metropolis geliyor nedense. Hem isminden hem de filmin genel konusundan dolayı. En sevdiğiniz Coppola filmi hangisi? Yorumlarınızı bize kendi cebinizden karşıladığınız klavye ile yazıp, faturasını ödediğiniz internet aracılığıyla yollayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.