Eğer Friends ile ilgili inanılmaz alakasız arkadaşlarınız size “Friends geri dönüyormuş, reunion olacakmış” diye mesaj atıyorsa, bu mesaj bir de TIME dergisinin sitesinden link içeriyorsa, ilk tepkiniz ne olur? “Ayy? Gerçekten mi?” mesela? Ya da “OASOAHOSHDAOH” gibi bir ses mi? Eğer benim gibi yıllardır internet yayıncılığı yapıyorsanız, ilk tepkiniz şu olacaktır: “Yok, başka bir şeydir o. Bakayım? Evet başka bir şeymiş…”

Yapımcılarının defalarca, defalarca yapmayacağız dediği, oyuncularının kırk kez ilgilenmediklerini söyledikleri şey, bir manşette olmuş gibi yazılıyorsa, gerçekten vuku bulmuş olma ihtimali %2’dir. Geri kalan %98 ise internet yayıncılığında, okura istediğini vererek ve gerçeği abartarak tık alma mantığının bir araya gelip zirve yapmış hâlinin çarpıklığıdır. Başka da bir şey olamaz. Bu yüzden, son birkaç gündür internette “Aaa FRIENDS GERİ GELİYOR NE DEMEK?” diye geziyorsanız, sizi biraz üzeceğim yani.

Vänner Kanal 5,  På bilden: Matt Le Blanc som Joey, Lisa Kudrow som Phoebe,  Jennifer Aniston som Rachel, David Schwimmer som Ross,  Matthew Perry som Chandler & Courtney Cox som Monica. Bildkälla: Warner Bros Org. titel: Friends Prod.år: 2004

Yok, Friends geri falan gelmiyor. Olan şu. NBC’ye pek çok ikonik dizi yapan, Cheers’ın yaratıcılarından, Will & Grace’in 200 bölümünü yöneten, Friends‘de de 15 bölüm çalışmış olan James Burrows isimli bir TV yönetmeni, kamera arkasında 1000. bölümüne ulaştı. NBC de onun için, iki saatlik bir program yapacak. Bu programda Burrows ile çalışan insanlar gelip, kendisine saygılarını iletecekler. Programın içeriği tam bilinmiyor, yani bünyesinde kısa skeçler olabilir, röportajlardan ibaret de olabilir, belki minik mizansenler yapılır… Ne olacağını bilmiyoruz yani. Ama ne olmayacağını biliyoruz, bu bir Friends reuinion’ı değil.

Haberi veren NBC Entertainment başkanı Bob Greenblatt zaten duyuruya başlarken “altısını birden aynı odaya koyabilir miyiz, bilmiyorum” dedi; sonradan da haberi geldi Matthew Perry Londra’dan teyp yollayacakmış oynadığı tiyatro oyununun provaları olduğundan. Yani bakın, teyp yollayacakmış diyorum. “Sevgili James, selamlar olsun, ne güzel adamdın, öpücük” deyip geçecek. O sırada diğerleri The One After the 12 Year Break mi çekecekler yani? Ne kadar saçma sapan bir başlık atmadır bu ey internet basını ya… Milletin ümidi, umudu falan yani yerlerde, yazık.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.