Gambit’in solo filminin çekilecek olması fikrine bir türlü ısınamadım açık konuşayım. Tamam Tatum’la yaşanan gerginlik, yönetmen Rupert Wyatt’ın ayrılması falan bu ısınamamayı arttırsa da, baştan beri başrolünde Channing Tatum’un oynadığı bir Gambit filmi fikri bana heyecan vermekten çok uzak duruyordu zaten. Tatum’un kafamdaki Gambit’e göre çok iri olmasından mıdır, ya da Gambit’in solo maceralarından çok X-Men içindeki halinin sinede istemsizce daha fazla yer etmesinden midir bilmiyorum. Belki çekimler başlayıp ortaya görseller, fragmanlar falan akınca bu fikrim değişir.

Filmden gelen yeni haber aslında filme daha olumlu yaklaşmamıza yardımcı olabilecek türden. Deadline’ın haberine göre yönetmen koltuğundaki Rupert Wyatt’ı “takvim uyumsuzlukları” sebebiyle kaybeden film yerine en az onun kadar dikkat çeken bir ismi koyma yolundaymış. Filmimizin yeni yönetmeninin Bourne Identity ve Mr and Mrs Smith‘ten sonra son olarak da  Edge of Tomorrow ile dikkat çeken yönetmen Doug Liman olması bekleniyor. Özgeçmişindeki filmler bize güzel bir aksiyon ve bir kadın-erkek ilişkisi üzerinden karakter odaklı hikayeler anlatabileceğini ortaya koyuyor. Önceki aylarda Belladonna rolüne Lea Seydoux’un -ki bence kendisi bu rol için mükemmel bir tercih- oynayacağı söylentilerini düşünürsek bu karar daha mantıklı hale geliyor.

gumbo

Yine de 2016 yılında gösterime girmesi planlanan bir film için her şeyin çok yavaş ve geç şekilde ilerliyor olması filmimizle ilgili olumsuz düşünceler barındırmama sebep oluyor. Elimizde iki isim ve bir yönetmen var. Ne senaryodan, ne çekim tarihinden bir haber yok. Daha acıklısı filme mesela Ryan Reynolds’ın Deadpool’a sahip çıkışı gibi bir sahiplenme de olmadığı için kısa süre içinde projenin iptal haberi gelirse kimsenin çok şaşıracağını zannetmiyorum.

Peki geekler siz ne düşünüyorsunuz, film için konuşulan yönetmen ve filmimizin akıbetiyle ilgili olarak?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.