Şimdi evveliyatla söyleyelim, bu yazının içerisinde spoiler yok. İnsaniyet namına yok. Game of Thrones’u izleyenlerin %80’i, normal birer birey olduklarından dolayı bir Pazar gecesi saat 4’e kadar ayakta duramadılar. Sabah kalktılar, işe gittiler, okulda vakit saydılar. Eve koşacak, diziyi açacak, seyredip kendilerinden geçecekler. Biz bu yazıyı yazdığımız sırada saat hâlâ bunların olmasından erken olduğu için, biz de spoiler vermeyeceğiz bu yüzden.

Yalnız dikkat çekmemiz gereken bir durum var, o da sezonun ilk bölümünde gelen minnoş bir ziyaret. Senenin başında çıkarttığı albümüyle ortamlara bomba gibi düşen, Glastonbury‘deki headliner performansıyla da kitlesine kitle, popisine popi katan Ed Sheeran Westeros setini ziyaret etti. Üstelik öyle “arkadan çıktı, ce-e bile diyemeden gitti” şekli değil, baya baya şarkı söylemeli, havalı laf fırlatmalı.

E bu spoiler değil mi şimdi?” diyecekseniz, biraz öyle, ancak birincisi, zaten Mart’tan beri biliniyordu Sheeran’ın geleceği; ikincisi, n’apalım yani adamın kendisi koydu Instagram’a saniye beklemeden.

View this post on Instagram

Throwback to the time I was a Lannister

A post shared by Ed Sheeran (@teddysphotos) on

Sheeran’ın gözüktüğü sahneyle ilgili biz daha fazla detay vermeyelim, siz kendiniz izleyin. Ancak işin içinde Arya Stark‘ın olduğunu bilmeniz, bu misafirliğin sebebini anlamanız için önemli. Şöyle ki, İngiliz şarkıcının dizide olmasının en büyük sebebi Arya’yı oynayan Maisie Williams. Belli ki Williams, Shape of You ile listelere tek atan kızılkafa abimizin büyük hayranıymış. Game of Thrones yapımcıları da ona bir sürpriz yapmak için çaktırmadan bir konuk performans ayarlamışlar.

Neticede Sheeran’ın varlığı çok uzun zamandır bariz olan bir şeyi de tekrardan vurguluyor aslında, o da Game of Thrones’un ne kadar büyük bir dizi olduğu. Sheeran şu yazının yazıldığı gün dahilinde gezegendeki en büyük pop yıldızı. Gerçekten. İngiltere’de listelerin hazırlanış şeklini değiştirdiler Sheeran 20 şarkıyla birden girince. Adam dünyanın her yerinde en çok dinlenen birinci ve ikinci şarkıların sahibi. Tek başına Glastonbury kapattı. Yalnız durumun genel izdüşümü kesinlikle “Üf, Sheeran oynamış Game of Thrones’da” değil, “Game of Thrones’a Sheeran gelmiş” tadında. Çünkü bir senedir Westeros bekliyor yani insanlar. İçinde Sheeran olması sadece güzel bir baharat!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.