Game of Thrones’un yeni sezon galasını yapmasına şunun şurasında bir aydan kısa bir süre kaldı. Kabul, HBO Game of Thrones konusunda BBC’nin Sherlock‘ta olduğu kadar insafsız değil. İki buçuk senede bir bölüm çıkartarak göbek çatlatmıyor yani. Ama yine de dizi o kadar sürükleyici ki; sezonlar arasına konulan bir senelik ara, bazen insana bir ömür gibi geliyor.

O yüzden de bu son ayı beklemek hakikaten zor. HBO da sağ olsun, ardı ardına koyduğu fragmanlarla işi pek kolaylaştırmıyor. İlk önce internette de yayınladıkları esas fragmanı yerleştirdiler gündemimize. Bir hafta sırf onu konuştuk. Tower of Joy gözükecek mi? Ned’in gençliğini mi göreceğiz? Demir Adalar’da ne oluyor? Jon Snow öldü mü? Bu soruların cevaplarını ararken baya Indiana Jones’a döndük, tapınaktan bilgi çalıp, yerine çuval koyacak kıvama geldik. Hatta ilgili Geek Muhabbeti’ni de şuraya iliştiriyoruz, oradan Geek Muhabbeti ekibinin kafa yanmalarını da izleyebilirsiniz.

Ancak işte dedik ya, HBO öyle vurkaçla ilgilenmiyor. Baya zihnimize oyuk açacak, belli. O fragmandan sonra bir de TV’lerde dönsün diye 30 saniyelik yeni bir video yayınladılar. TV’lerde döndü bir süre, internete de düştü, geçtiğimiz günlerde de resmi olarak yayınlandı. Fragmanın teması, elbette ölüm. Sezon başına üç ana karakterini öldüren; mottosu Valar Morghulis olan bir diziden de daha azını bekleyemezdik zaten.

Bilen biliyordur elbette ama, tekrar özet geçelim. Bu sezon Game of Thrones’un bizce tamam ya da devam sezonu. Beşinci sezonunda bir veya öteki şekilde ilk dört sezonunda yakaladığı huşuyu tekrar edemeyen dizi, bu yıl ilk defa kitaplardan tamamen kopacak. Dolayısıyla kimilerine göre zaten kitaplardan uzaklaşmasıyla kalitesi arasında ters bir orantı olduğu için, dev bir rüşt ispatlama vaziyeti var Game of Thrones’ta. Ne yapacak, nasıl çıkacak bu baskının altından? Göreceğiz. Fragman şöyle. Yorumlarınızı alalım!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.