DeviantArt’taki sayfasına şu linkten ulaşabileceğiniz Brezilyalı çizer Fernando Mendonça, aynen şu başlıktaki soruyu sormuş ve kendince, muhteşem cevaplar oluşturacak çizimler yapmış. Şu başlıktan ne bekleyip bu linke tıkladıysanız aynen o, internette bini bir para olan “X tarzında Y” çizimlerinden biri. Ama Allah için, Mendonça biraz bu kalıbı yıkmış, kendini aşmış, ortaya süpersonik bir iş çıkartmış. Mendonça’nın çizimleri Disney tarzını gerçekten de muhteşem yansıtıyor.

Brezilyalı çizerin DeviantArt galerisi gerçekten harikulade çizimlerle dolu ve bu tasarımları birkaç sitenin daha basması sağ olsun, hak ettiği ilgiyi de görüyor. Aşağıda Game of Thrones için yaptığı dört çizim var. Hepsinin ultra yüksek çözünürlüklü halleri galerinin kendisinde, biz bir günde siteyi çökertmeyelim diye, sadece 1920×1080 versiyonlarını koyduk. Bu arada denedik, baktık, hakikaten güzel duvar kağıdı da oluyorlar.

Evveliyatla Bran ve Hodor var listemizde. Mendonça maşallah Hodor’u akıl almaz derecede şirin çizmiş. Hani insanın Bran olmasa da bir tur sırtına binesi gelmiyor değil gerçekten de.

Game of Thrones Disney Bran and Hodor

İkinci çizim de ise Cersei’yi görüyoruz. Yani hakikaten içten söylüyoruz, Cersei’den gerçekten de muhteşem bir Disney kötüsü olurmuş. Al Pamuk Prenses’in güzelliğini kıskanan Kraliçe’yi, vur ikizine aşık Cersei’ye.

Game of Thrones Disney Cersei Lannister

Üçüncü çizim de reyiz Jon Snow’dan gelmiş. Normalde korkutucu olan Ghost, burada adeta bir evcil hayvan konumunda. Jon ve Ghost’un maceralarından çok güzel Disney çizgi flimi çıkarmış hakikaten, bizden söylemesi. (Duyuyor musun Disney?)

Game of Thrones Disney Jon Snow

Ve son olarak, Tyrion Lannister karşımızda. Tyrion’un son giderleri sağ olsun, kendisini uzun süredir resimde tasvir edildiği gibi keyif düşkünü sarhoş olarak görmüyoruz. O yüzden bu çizime “biraz geriden gelmiş” diyelim, meseleyi kapatalım.

Game of Thrones Disney Tyrion Lannister

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.