2019 yılı hem diziler hem filmler hem de oyunlar açısından tam bir sürpriz atların yılı oldu. Büyük heyecanla beklediğimiz diziler, filmler bizi hayal kırıklığına uğratırken bir anda karşımıza çıkan ve yapımından bile bihaber olduğumuz yapımlar, bizi kendilerine hayran ettiler. Sanırım buna en büyük örnek olarak The Boys’u verirsem kimsenin tepkisini çekmiş olmam. Alan Moore’un 1986 yılında yaptığı süper kahraman janrası Watchmen eleştirisini günümüze harika bir şekilde uyarlayan The Boys, izleyiciler tarafından büyük beğeni ile karşılanmıştı. Hepimiz kısacık ilk sezonun ardından büyük bir merakla ikinci sezonu beklemeye koyulmuştuk ki dün gece gelen bir fragman ile bu merakımız daha da büyüdü. Daha fazla lafı dolandırmayıp size The Boys ikinci sezonundan ilk fragmanı takdim ediyorum.

Eğer fragmanda çeşitli uzuvların kopmasından ya da arkada planda çalan Des Rocs’un “Let Me Live” şarkısından da anlamadıysanız hemen söyleyelim, bu sezon ilk sezondan çok daha fazla kanlı olacak! Özellikle Karl Urban’ın canlandırdığı Billy Butcher karakterinin süper kahramanları avlayan küçük grubuna Homelander’ın liderliğindeki süper kahramanların da cevap vermesiyle bu sezon hiç görmediğimiz kadar büyük bir kan yağmuruna şahit olacak gibiyiz. Ayrıca geçtiğimiz sezon kaybedenleri oynayan Deep ve A-Train’in de asıl kadroya katılmalarının ardından iki grup arasındaki savaş çok daha büyük olacak.

sasd

Öte yandan ilk sezonda yarım kalan birçok hikâyemizin devamına dair küçük ayrıntılar da vardı fragmanda. Homelander’ın çocuğunun yanında durması, Female ile Black Noir’in yarım kalan hesaplaşmaları, Deep’in kimsenin önemsemediği eziklikleri ve tabi ki Billy Butcher’ın bundan sonra ne yapacağı… Bunların hepsi az az vardı ama hala nasıl olacakları konusunda çok az bilgi sahibiyiz bu yüzden de ikinci sezona belki de hiç olmadığı kadar heyecanlıyım.

Bütün bu hikayelerin yanı sıra The Boys onu sevmemizi sağlayan şahsına münhasır espri anlayışından da vazgeçmemiş ve Homelander’ın anne sütünü yalaması gibi birçok tuhaf an ile baş başa bırakmış bizi.2020  yılında Amazon’da ikinci sezonu çıkacak olan The Boys’un yeni fragmanını siz nasıl buldunuz? Sizi de beni heyecanlandırdığı gibi heyecanlandırdı mı? Yorumlarınızı mutlaka bekliyorum.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. Oğuzhan BİÇEN Reply

    Çok daha kanlı, kara mizah dolu ve sert bir sezon bekliyor bizi. Yehuu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.