Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Ekim 2021’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Ekim Ayında Çıkacak 5 Film

1) The Many Saints of Newark

  • Çıkış Tarihi: 1 Ekim
  • Platform: HBO Max

Yabancı dizi önerisi istendiğinde tek solukta saymamızın adetten olduğu bazı kült yapımlar var: The Wire, 6 Feet Under ve tabii, The Sopranos. Ekim ayının başladığı gün izleyiciyle buluşacak olan The Many Saints of Newark, Sopranos’un öncülü niteliğinde. Alan Taylor tarafından yönetilen suç draması, HBO Max’ta yayınlanacak.

The Many Saints of Newark, The Sopranos dünyasına dönmek isteyenleri mutlu edeceği gibi, filme tatlı bir espriyle ismini veren amcası Dickie Moltisanti‘ye özenen Anthony Soprano’nun, onu tanıdığımız hâliyle Tony Soprano’ya nasıl dönüştüğünü de görmemizi sağlayacak. Henüz Sopranos’u izlemeyenler varsa hemencecik açığı kapatmak için bir bahane de sunabilir belki, ne dersiniz?

2) The French Dispatch

  • Çıkış Tarihi: 2 Ekim
  • Platform: Sinemalar

Auteur dediğimizde aklımıza ilk gelen yönetmenlerden biri olan Wes Anderson‘ın son filmi The French Dispatch, daha fragmanından itibaren Wes Anderson imzası taşıdığını kanıtlıyor. Kadrosunda Timothée Chalamet, Tilda Swinton, Bill Murray, Willem Dafoe ve daha birçok yıldız ismi barındıran film, gerek oyuncu kadrosuyla gerek senaryosuyla gerekse de görselliğiyle ağzımızın suyunu akıtıyor. Biz de izlemek için sabırsızlanıyoruz tabii ki!

3) The Last Duel

  • Çıkış Tarihi: 15 Ekim
  • Platform: Sinemalar

Genellikle Alien, Prometheus ve Blade Runner gibi bilim kurgu filmlerinden tanıdığımız Ridley Scott, The Last Duel ile birlikte bu sefer Orta Çağ’da Fransa’ya götürüyor bizi. Eric Jaeger‘in, gerçek olaylardan esinlendiği aynı isimli romanından uyarlanan The Last Duel, kendisi askerdeyken karısına tecavüz eden arkadaşının yargılanmasını talep eden Jean de Carrouges, suçsuz olduğunu iddia eden Jacques LeGris ve tüm bu olayların merkezinde yer alan ama buna rağmen hiç kimsenin dinlemediği Marguerite de Carrouges‘un hikâyesini anlatacak. Bir de bu muhteşem hikâyeyi Jodie ComerMatt Damon, Adam Driver ve Ben Affleck gibi birbirinden yeteneklerin oyunculuğuyla izleyeceğiz. Daha ne olsun!

4) Dune

  • Çıkış Tarihi: 22 Ekim
  • Platform: Sinemalar

Yani, bir film ne kadar beklenebilirse o kadar bekledik. İlk haberini yapmamızın üzerinden üç sene geçti, ertelemelerin ardı arkası kesilmedi. Ama yine bizim heyecanımız hiç eksilmedi hatta gelen her görsel, her fragman ile beraber katlanarak arttı. Artık bu bekleyişin nihayetine ermesine çok az kaldı. Şu son birkaç günde de filmden spoiler yemeden kendimizi sinema salonuna atabilirsek bizden mutlusu olmayacak. Sonunda geliyor yahu!

5) Last Night in Soho

  • Çıkış Tarihi: 29 Ekim
  • Platform: Sinemalar

Eğer hâlâ fark etmediyseniz söyleyeyim, bu ay sinema açısından mükemmel bir ay. Wes Anderson, Ridley Scott, Denis Villeneuve ve son olarak Edgar Wright gibi birbirinden yetenekli yönetmenlerin filmleri, birbiri ardına geliyor resmen. Son zamanlarda yıldızı parlayan aktris Anya-Taylor Joy‘un yer aldığı Last Night in Soho ise alabildiğine ilginç bir film. Psikolojik korku filmi olarak tanıtılan film, inanılmaz ilgi çekici gözüküyor. Hâliyle biz de heyecanla bekliyoruz.

1 2 3
Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.