Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Şubat 2023’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Şubat Ayında Çıkacak Filmler

1) The Banshees of Inisherin

  • Çıkış tarihi: 3 Şubat
  • Platform: Sinemalar

Kendinizi bir zaman makinesindeymişsiniz gibi hissedebilirsiniz ama hissetmeyin. Evet, beş ay önce tüm dünyada vizyona giren, ödüller alan hatta daha geçen gün Oscar adaylığı açıklanan The Banshees Of Inisherin filmi ülkemizde bu ay vizyona girecek. Başrollerinde Colin Farrell, Brendan Gleeson, Kerry Condon ve Barry Keoghan‘ın yer aldığı filmi size övmeyi gereksiz buluyorum zira hâlihazırda övülebilecek her platformda övüldü. Artık bize sadece sinemaya gidip izlemek kaldı.

2) The Whale

  • Çıkış tarihi: 10 Şubat
  • Platform: Sinemalar

The Whale de tıpkı The Banshees of Inisherin gibi uzun zamandır sinemalarda gösterilen ama ülkemizde bu ay vizyona girecek filmlerden biri. Öte yandan The Whale, iyi bir film olarak övülmesinin yanı sıra Brendan Fraser’ın, yaşadığı talihsiz olaylardan sonra böyle büyük bir filmle yeniden beyaz perdeye dönmesi de hepimizi duygusal olarak etkiliyor. Bu yüzden de The Whale, şubat ayında mutlaka izlenmesi gereken filmler listemize giriyor.

3) A Man Called Otto

  • Çıkış tarihi: 10 Şubat
  • Platform: Sinemalar

Daha önce yabancı film ve dizilerin garip isimlerle Türkçeye çevrildiğini görmüştüm ama “A Man Called Otto” isimli bir filmin, “Hayata Röveşata Çeken Adam” olarak vizyona girmesine gerçekten anlam veremiyorum. Bu noktada çevirmenin ne düşündüğünü bilmiyorum fakat elimden ona güvenmekten başka bir şey gelmiyor ne yazık ki. Umarım vardır bir bildiği. Neyse efendim, bu ay Tom Hanks’in başrolünde olduğu “Hayata Röveşata Çeken Adam” filmini izlemeyi unutmayın.

4) Ant-Man ve Wasp: Quantumania

  • Çıkış tarihi: 17 Şubat
  • Platform: Sinemalar

Geçtiğimiz yıl, her yıl olduğu gibi bazılarımız için pek iyi geçmedi. Yine de emin olun hiçbirimizin yılı Marvel kadar kötü geçmemiştir. Avengers: Endgame çıktıktan sonra her yeni filminde ümitlendiğimiz ama bir türlü bu ümitlerimizin karşılığını veremeyen Marvel, ne yazık ki geçen sene de bizi üzdü. 2023 yılının ilk Marvel filmi Ant-Man ve Wasp: Quantumania, Thanos’tan sonraki yeni Marvel kötüsünü bize tanıtmak açısından oldukça büyük bir önem arz ediyor. Bu büyük görevi layıkıyla yerine getirip getiremeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

5) Sharper

  • Çıkış tarihi: 17 Şubat
  • Platform: Apple TV+

Şubat ayında çevrimiçi dizi ve film izleme platformlarına çıkacak filmler arasından listemize giren tek yapım Sharper oldu. Kadrosunda Julianne Moore, Sebastian Stan, Justice Smith, Briana Middleton ve John Lithgow gibi yıldızların bulunduğu Sharper, zenginlerin dünyasında yaşanan oldukça sıra dışı bir soygun hikâyesine tanıklık etme fırsatı sunuyor bize.

1 2 3
Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.