Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Temmuz 2022’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Temmuz Ayında Çıkacak Filmler

1) Minions: The Rise of Gru

 • Çıkış tarihi: 1 Temmuz
 • Platform: Sinemalar

Despicable Me serisinin popüler kültüre yaptığı en büyük katkı hiç şüphesiz minyonlardır. Kötü bir lider bulmak için tarih boyunca seyahat eden bu küçük sarı varlıklar, orijinal serinin bile önüne geçtiler. Margo, Edith, Agnes ve Gru’nun isimlerini artık unutmaya başladık fakat Bob, Stuart ve Kevin ilk günkü gibi aklımızdalar. Hâl böyle olunca sevgili sarı baş belalarımızın devam filmi Minions: The Rise of Gru, temmuz ayında izleyeceğimiz filmler listemizin en başında geliyor.

2) Thor: Love and Thunder

 • Çıkış tarihi: 8 Temmuz
 • Platform: Sinemalar

Sürekli Marvel övmekle itham edilen biri olarak Marvel’ın dördüncü fazından mutlu olmadığımı söylemem gerekiyor. Şimdiye kadar izlediğimiz yapımlar arasında ne Doctor Strange in the Multiverse of Madness ne Moon Knight ne de Ms. Marvel beni memnun etmedi. Thor: Love and Thunder fragmanları şimdilik gayet iç açıcı gözüküyor fakat Taika Waititi’nin yönetmen koltuğunda oturduğu Thor: Ragnarok filmini sevmemiş biri olarak bu filme de oldukça temkinli yaklaşıyorum. Öte yandan Thor: Love and Thunder’ı birçok okurumuzun severek izleyeceğinden eminim. Umarım heyecanınızı ben de paylaşırım ve filmden çıktıktan sonra siteye övgü yazıları yazarım. Şu an her şeyden çok bunu istiyorum.

3) The Sea Beast

 • Çıkış tarihi: 8 Temmuz
 • Platform: Netflix

Animasyonlar benim zayıf karnım. Bunu itiraf etmekten çekinmiyorum bile. Piyasaya çıkan hemen hemen her animasyon yapımına bir şans vermeye çalışıyorum. Geçtiğimiz ay Netflix Geeked Week etkinlikleri sırasında en fazla dikkatimi çeken yapım kesinlikle Moana’nın yapımcılarının ellerinden çıkan The Sea Beast oldu! Hem filmin denizlerde geçen bir macerayı konu alması hem karakterlerin ilgi çekiciliği hem de renk paletiyle film beni kendisine bağlamayı başardı. Sabırsızlıkla şu mavi canavarı bekliyor olacağım.

4) The Deer King

 • Çıkış tarihi: 15 Temmuz
 • Platform: Sinemalar

Biraz önce animasyonları ne kadar çok sevdiğimi söylemişken The Deer King filmini ne kadar büyük bir heyecanla beklediğimi tahmin etmeliydiniz. Sprited Away gibi dillere destan bir yapımda beraber çalışma şansı bulan Masashi Ando ve Masayuki Miyaji el ele vererek yeni bir epik eser ile tanıştırmaya hazırlanıyorlar bizi. Tüm dünyada 15 Temmuz’da gösterime girecek The Deer King’in, ülkemizdeki vizyon tarihi belirsiz olarak gözüküyor. Ama ben 15 Temmuz’da gösterime gireceğine olan büyük inancımla kendisini listemize dahil ediyorum.

5) The Gray Man

 • Çıkış tarihi: 22 Temmuz
 • Platform: Netflix

Kendine “geek” diyen birinin, “Russo Biraderleri tanımıyorum” demesine ihtimal vermiyorum. Captain America filmleriyle başlayan Russo Biraderler sevgimiz, şimdiye kadar en beğendiğimiz süper kahraman filmleri olan Infinity War-End Game ile zirveye ulaştı. Bu yüzden sevgili yönetmenlerimizin, MCU’dan sonraki kariyerlerini büyük bir hevesle takip ettik. Fakat ne yalan söyleyelim, bize çok da sevinecek bir şey veremediler. Tom Holland’ın oynadığı Cherry filmi vasattan beterdi. Yine de bu ay içerisinde izleyeceğimiz The Gray Man’den oldukça umutluyum. Yeniden köklerine dönerek bir “gizli ajan” filmi çeken Russolar bu sefer mutlu edecek bizi ya da en azından ben öyle umuyorum.

Temmuz Ayında Çıkacak 5 Dizi

Temmuz Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

 1. Apple TV bence ciddi anlamda değeri bilinmeyen bir cevher. Evet az içerik yapıyorlar ancak açtığında ne izlesen memnun kalıyorsun. (Vakıf hariç, prodüksiyon kalitesi mükemmel olsa da senaryo sırıtıyor.)

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.