Aquaman and the Lost Kingdom var olan DCEU içindeki son film olacak büyük ihtimalle.

Hakkında az şey bildiğimiz ve elimizde sadece bir kamera arkası videosu ile bir tane de promosyon görsel bulunan filmin yönetmeni James Wan, Warner Bros. Discovery tarafından alınan evreni resetleme kararının filme etkisi hakkında konuştu: Tüm süreç boyunca ayarlamalar yapmam gerekti. DCU birçok farklı versiyondan geçti ve Aquaman and the Lost Kingdom hakkında zor olan şey tüm bu farklı versiyonlara yetişmeye çalışmaktı. Neyse ki Aquaman evreni dünyanın geri kalanından oldukça izole. Diğer filmlerle ve karakterlerle bağlantısı olmayan pek çok sualtı krallığına gideceğiz yani bu açıdan bağımsız bir konumdayız. Bu demek oluyor ki hikayemi kendi içinde diğer şeylerden çok etkilenmeden anlatabilirim ama aynı zamanda olup bitene karşı da bilinçli olmalıyım.

İnanın bana şu film hiç vizyona girmese de pek umursayan olmaz. Zaten ben dahil büyük çoğunluk Amber Heard faktörü sebebiyle ekstra soğuk. Bunun üstüne bence uzun ve sıkıcı vasat ilk filmi de katınca zaten devam filmine dair geriye pek bir heyecan kırıntısı kalmıyor. Hatta şöyle iddialı bir laf da edeyim yanılırsam bu haberi alıntılarsınız: Bu film bırakın ilk filmdeki bir milyar dolar barajını geçmeyi; yarısı kadar bile hasılat elde edemeyecek. Tabii saydığım tüm olumsuz faktörlere eklenmesi gereken ve haberin de öznesi olan olay var: DCU. James Gunn tarafından bundan beş ay önce yapılan yeni evren açıklaması resmen kalan üç DCEU filmini ateşe attı. DC severlerin yüzü bir türlü gülmüyor yıllardır paylaşılmış evren adına, inşallah yeni dönem farklı olur.

İlk Aquaman filmini nasıl bulmuştunuz? Her aksiyon sahnesinin bir patlamayla başlaması çok komik değil miydi? Bu devam filminden ne bekliyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yazacaklarınız çok değiştirmeden paylaşabilirsiniz.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Yorum

  1. Bir dc sever olarak çizgi roman okumaya devam. Bu sene dc namına sadece The Flash’a gideceğim

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.