Geçtiğimiz hafta vizyona giren film, gişede bir numarada ve serinin ilk filmini bir hayli geride bıraktı.

Spider-Man Across the Spider-Verse gişe verilerine göre, beklenenin oldukça üzerinde bir açılış yaptı. Film ilk haftasında, Kuzey Amerika’da 120 milyon doların, Çin’de de 17 milyon doların üzerinde kazandırdı ve bu hafta, Box Office’te bir numarada. Into the Spider-Verse filmi, ilk haftasında Amerika’da 35 milyon dolar civarında gişe yapmıştı ki Across the Spider-Verse bunun üç katına çıktı. Filmin incelemesi için şuraya bir bakabilirsiniz.

Sayılara boğulmadan şunları söyleyebiliriz, Across the Spider-Verse filmi, Kuzey Amerika’da şimdiye kadarki en iyi açılışı yapan üçüncü animasyon filmi, Sony Pictures’ın en iyi açılış yapan filmi ve 2023’ün en iyi açılış yapan ikinci filmi. Senenin en büyük açılışı da başka bir animasyon olan Super Mario Bros. filminde bulunuyor. Super Mario Bros. pek tavsiye edeceğimiz bir film olmasa da Spider-Man Across the Spider-Verse gişedeki başarısını hakkını sonuna kadar veriyor ve izlenmeye devam ettikçe 2023’ün şimdiye kadar çıkmış filmler arasında en çok kazandıran filmi olacak gibi duruyor.

Listede Başka Hangi Filmler Var:

Geçen hafta listede ilk sırada olan The Little Mermaid bu hafta ikinci sırada, Stephen King uyarlaması olan Boogeyman üçüncü sırada, Guardians of the Galaxy dördüncü sırada ve Fast and Furious 10 beşinci sırada bulunuyor. Listenin ilk beşi bunlarken, Super Mario Bros da hala gösterimlere devam ediyor.

Bir dizinin sezon finali gibi bir cliffhanger ile biten Across the Spider-Verse’ün devam filmi Beyond the Spider-Verse gelecek sene bu zamanlarda vizyona girecek. Yarım kalan hikâyenin sonu da bizi en az şimdiki kadar etkilerse gelecek filmi izlemek için sinemaya en az iki kere gideceğiz gibi duruyor. Siz Across the Spider-Verse’ü nasıl buldunuz? En sevdiğiniz Spider-Man hangisiydi?

Author

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.