Madame Web Sony’nin Spider-Man’siz Spider-Man Karakterleri Evreni ya da kısa adıyla SPUMC içindeki gelecek olan filmlerinden biri. Filmin yapımcısı da içeriğinden bahsederken ne beklememiz gerektiği hakkında konuşmuş.

O evrende farklı türden bir film. Neredeyse bir gerilim filmi gibi. Aksiyon odaklı bir yapım değil çünkü Madame Web karakter yetenekleri açısından aksiyon filmi olabilecek bir formda değil. Kahinlik yansıtması uğraştırıcı bir güç.” Madame Web SPUMC içinde Aaron Taylor-Johnson başrollü Kraven the Hunter filminden sonra bizleri yeni yıl başında karşılayacak. Elimizde set görüntüleri dışında pek materyal yok. Konusuna gelirsek; birçok Spider-Man temalı kadın karakterin bulunacağı film Madame Web rolündeki Dakota Johnson önderliğinde bu ekibin 2000lerde sevgili kahramanımız Peter Parker’a hamile durumdaki Mary Parker’ı Ezekiel Sims’ten koruma çabalarını anlatacak. Ayrıca filmin bu SPUMC içinde neden Spider-Man olmadığını açıklaması da bekleniyor.

Aslında ilk duyurulduğu zamandan beridir aynı Kraven the Hunter, Morbius ya da muhtemelen iptal edilecek El Muerto gibi karşı olduğum Madame Web filmi konusunda bir süredir biraz heyecanlı olduğumu itiraf etmeliyim. Yukarıda okuduğunuz filmin konusu bile “N’oluyor yahu!?” tepkisi uyandırırken bir de üstüne benim gibi sızan senaryoya baktıysanız işlerin acayip karışacağını ve Spider-Man adına gerçekten ilginç olma potansiyeli barındırdığını görürsünüz. Hatta filme dair en sevdiğim benzetme “Spider-Man odaklı Terminatör”.

Tabii tüm bunlara rağmen filmin çok büyük ihtimalle bundan yirmi yıl öncesinde kalmış kötü bir yapım olma ihtimali çok daha yüksek şu ana kadar izlediğimiz üç SPUMC işine bakarsak. Yine de aynı Spider-Man: Across the Spider-Verse sayesinde Morbius filminin akıl dışı post-credits sahnesinin mantıklı bir zemine oturması gibi bu film de SPUMC adına birkaç saçma noktayı en azından basit şekilde düzeltir belki.

Projeye dair içinizde bir merak uyandı mı? Bundan önceki SPUMC yapımlarını beğendiniz mi? Bu evrende daha ne kadar Spider-Man görmemeye devam edeceğiz? Sizce de Sony Pictures sadece animasyon tarafından devam etmesin mi kahramanımızla ilgili projelere? Görüşlerinizi zorlama bağlantılar kurmadan aşağıya yazabilirsiniz.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.