Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Temmuz 2021’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Temmuz Ayında Çıkacak 5 Film

1) Black Widow

  • Çıkış Tarihi: 9 Temmuz
  • Platform: Sinemalar, Disney +

Bu yılın başlangıcından beri Marvel, Disney+ dizileri sayesinde bizi MCU’ya doyuruyor. Fakat yine de çok uzun zamandır sinemada Marvel filmi izleyemiyoruz. Dile kolay, son Marvel filmi izlememizin üstünden bu ay ile birlikte tamı tamına iki yıl geçti. Natasha Romanoff’un, Captain America: Civil War ve Avengers: Infinity War filmleri arasında yaşadığı olaylara odaklanacak Black Widow filmine de MCU’ya olan hasretimiz sebebiyle heyecanlıyız. Valla bir yılda en az üç tane Marvel filmi izlemeyince insan kendini bir garip hissediyor. Neyse, Black Widow gelsin de bitsin artık şu hasret!

2) Gunpowder Milkshake

  • Çıkış Tarihi: 14 Temmuz
  • Platform: Netflix

John Wick türünden filmler furyasına, Nobody’den sonra bu ay Netflix yapımı Gunpowder Milkshake de ekleniyor. Film, The Library isimli gizli bir örgüt adına çalışan bir suikastçinin, çıktığı bir görevde küçük bir kız çocuğuyla karşılaşmasını ve onunla örgüt arasında kalmasının ardından gelişen olayları konu alacak. Aksiyonun yanında fragmanlardan anlaşıldığı kadarıyla mizahi bir yanı da bulunan filmin başrollerini, Game of Thrones’ta Cercei rolüyle tanıdığımız Lena Headey ve Amy Pond rolüyle Doctor Who’da izlediğimiz Karen Gillan paylaşıyorlar.

3) Space Jam: A New Legacy

  • Çıkış Tarihi: 16 Temmuz
  • Platform: Sinemalar

Space Jam deyince birçoğumuzun aklına eski güzel günlerle birlikte, Michael Jordan’ın içinde yer aldığı eğlenceli bir film geliyor. Bizim kuşağımızdaki insanlara oldukça güzel hatıralar bırakan Space Jam, şimdi topu bir sonraki nesle aktarıyor ve Lebron James ile birlikte yeni bir maceraya atılıyor. Geçtiğimiz sefer basketbolu kurtarmak için Tune World’e çekilen Michael Jordan’ın aksine Lebron James, oğlu ile arasındaki ilişkiyi kurtarmak için bu yolculuğa çıkıyor. Ayrıca ne yalan söyleyeyim oyunun kuralları da biraz basketboldan sıyrılıp bilgisayar oyununa dönmüş ama sanırım bu da yeni nesile hitap etmek için. Neyse efendim, hedef kitle biz değiliz o yüzden dedebeylik yapmayacağım. İzleyip, eğleniriz umarım!

4) Nine Days

  • Çıkış Tarihi: 30 Temmuz
  • Platform: Sinemalar

Araf hikâyelerine oldukça ilgili biri olarak Nine Days, benim bu ay en çok beklediğim filmlerden bir tanesi. İnsanların hayatlarını televizyondan izleyerek günlerini geçiren bir Will isimli bir karakterin, dünyaya gidecek bir sonraki ruha karar vermek için yaptığı mülakat gibi bir süreci konu alan Nine Days; hem dünyada yaşayan insanların hem henüz doğmamış ruhların hem de bütün bu sürece tanıklık eden bir varlığın gözünden, yaşamın kendisine bakış açısı sunacak bize. Kadrosunda Winston Duke, Zazie Beetz, Bill Skarsgård ve Benedict Wong gibi isimlerin olduğu filme çok coşuyoruz. Geçtiğimiz yılın Ocak ayında Sundance Film Festival’inde gösterime giren filmi biz, tam bir buçuk yıl sonra izleyebileceğiz ama olsun be. Gelsin de izleyelim!

5) The Green Knight

  • Çıkış Tarihi: 30 Temmuz
  • Platform: Sinemalar

Yıllardır sinema ve televizyonda birçok türden Kral Arthur uyarlamasıyla karşılaştık. Şövalyelerin, büyünün ve ejderhaların olduğu bir çağda geçen Kral Arthur efsaneleri, geekler olarak illa ki ilgimizi çekiyor. Bu sefer ise Kral Arthur’un kendisinin değil, Yuvarlak Masa’da ona katılan bir şövalyesinin hikâyesini izleyeceğiz. Filmin uyarlandığı Sir Gawain ve Green Knight; içerisinde başı kesildikten sonra hayatta kalan devleri ve şövalyece karşılanan iddiaları barındıran, değişik bir hikâyeye sahip. Bu sebeple bizler de sırf kahramanlık ve taşa saplanmış kılıçlardan farklı bir şeyler göreceğimizi umduğumuz bu filmi, merakla bekliyoruz.  

1 2 3
Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.