Temmuz Ayında Çıkacak 5 Dizi

1) Monsters at Work

  • Çıkış tarihi: 7 Temmuz
  • Platform: Disney+

Neden bilmiyorum ama en başarılı animasyon işlerinden biri olmamasına rağmen Disney deyince aklıma gelen ilk markalardan biri Monster Inc. oluyor. Bunun kişisel bir şey mi yoksa herkes için mi böyle olduğunu bilmemin herhangi bir yolu olmadığından dolayı yıllarca bunu kendime sakladım ve Monster Inc.’i, Disney ile bir tuttum. Her ne kadar serinin devam filmini öyle çok beğenmesem de, Sullivan ile Wazowski’nin devriminden sonraki Monster Inc.’i konu alacak Monster at Work dizisini oldukça eğlenceli bir fikir olarak buluyorum. Gelince eski günleri yad etmek için bile izlerim.

2) Gossip Girl

  • Çıkış Tarihi: 8 Temmuz 2021
  • Platform: HBO Max

Temmuz ayında çıkacak olan dizilerden biri, Cecily Von Ziegesar’ın romanından uyarlanan gençlik draması Gossip Girl.  Aslında bu dizi için bir yeniden çekim demeliyiz. CW bünyesinde 2007 – 2012 yılları arasında aynı isimle yayınlanan seriye az çok hepinizin aşinalığı vardır sanırız. İlk uyarlamanın bitişinden yaklaşık on yıl sonra New York’un zengin ergenlerinin, entrikalarla dolu hayatlarına tekrar dönüyoruz. Bu sefer farklı karakterlerimiz ve tamamen farklı bir hikâyemiz var ancak günümüze uygun şekilde Gossip Girl sırlarını SMS ile değil, yüksek takipçili bir Instagram hesabından fısıldayacak.

3) Miracle Workers: Oregon

  • Çıkış Tarihi: 13 Temmuz 2021
  • Platform: HBO Max ve bölgenize göre çeşitli diğer platformlar.

Komedi söz konusu olduğunda herkesin farklı bir tarzı var ancak gülmek, düzenli olarak gidermemiz gereken bir ihtiyaç. Bu yüzden her yıl bir sürü yeni komedi dizisiyle tanışıyoruz ve aralarından en azından bir tanesini de takip etmeye çalışıyoruz. İlk sezonu 2019 yılında yayınlanan Miracle Workers, komedinin absürt taraflarında bolca gezinen, antolojik bir dizi. Man Seeking Woman dizisinin kaleminden uyarlandığı yazar Simon Rich’in bir başka kitabına dayanan Miracle Workers’ın, başını Steve Buscemi ve Daniel Radcliffe’ın çektiği oyuncu kadrosu da bu absürtlüğe çokça katkı sunuyor.

İlk sezonunda dünyadan ümidini kesmiş bir tanrıyı öteki dünyada ziyaret ettiğimiz, ikinci sezonunda ise ortaçağda bir krallığın parodisine yolculuk ettiğimiz dizinin üçüncü sezonunda, Vahşi Batı’ya gidiyoruz. Dizinin her sezonu kendi içerisinde başka bir hikâye anlattığı için önceki sezonları izlemediyseniz de dert değil ancak bu ay Miracle Workers’ı kaçırmamalısınız. Hatta bizce o arada zaten kısacık olan ilk iki sezonu da çıkartıverin aradan, ne dersiniz?

4) American Horror Stories

  • Çıkış Tarihi: 15 Temmuz
  • Platform: FX-Hulu

Korku filmlerinin sinemayı kasıp kavurduğu zamanlarda bile televizyon ekranlarındaki korku dizi sayısı çok az oluyor. Bir de sadece kaliteli olanlarını kenara ayırdığımızda, elimizde gerçekten çok az yapım kalıyor. Kaliteli bir korku dizisi deyince aklımıza gelen ilk isimlerden biri olan American Horror Story’nin, spin-offu olarak nitelendirilen American Horror Stories’i tam olarak bu yüzden bekliyoruz. Eğer orijinal seri kadar iyi olursa daha ne isteriz? Ama keşke isim konusunda biraz daha düşünselermiş demeden alamadım kendimi.

5) Masters of the Universe: Revelation

  • Çıkış Tarihi: 23 Temmuz
  • Platform: Netflix

Bu listeyi yaparken kendimi zaman makinesine binmiş gibi hissettim. Space Jam, Monster Inc. şimdi de He-Man! 1983 yılında çıkan ve onlarca nesle “Gölgelerin gücü adına, güç bende artık!” diye naralar attıran He-Man animasyon dizisi, tam kırk yıl sonra Netflix sayesinde yeniden bizlerle buluşacak bu ay. Animasyon kalitesinin güncellenmesini falan bir kenara bıraktım, sonunda seriyi kolaylıkla ulaşabileceğimiz bir yerden izlemek bile benim için çok iyi bir haber. Şimdi aklımdaki tek soru acaba üst komşum duymadan ne kadar yüksek sesle “Güüç bende artık!” diye bağırabilirim?

1 2 3
Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.