Temmuz Ayında Çıkacak 5 Oyun

1) F1 2021

  • Çıkış Tarihi: 16 Temmuz
  • Platform: PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, PC

Ne yazık ki bu ayın oyunlar için o kadar da parlak bir ay olduğunu söyleyerek listemize başlamamız gerek. Normal şartlar altında üzerimize onlarca oyunun atılacağı yaz aylarında ne yazık ki liste yapacak kadar oyunu bir araya getirmek bile zorlaştı. Fakat tüm bunları bir kenara bırakıp bu ayın oyunlarına geçecek olursak bizi, ilk olarak Formula 1 karşılayacak. Özellikle Formula 1 geekleri için oldukça haraketli sayılabilecek böylesi bir yılda, Formula 1 oyunu da sevenlerini oldukça mutlu edecek gibi gözüküyor. Umarım en az bu Formula 1 sezonu kadar eğlenceli olur.

2) Orcs Must Die! 3

  • Çıkış Tarihi: 23 Temmuz
  • Platform: PC, PlayStation 4, Xbox One

Şimdilerde unutulmaya yüz tutmuş üs savunma oyun türünün, unutulmaya yüz tutmuş örneklerinden biri olan Orc Must Die serisi, bu ay üçüncü oyunuyla birlikte, sonunda bizimle buluşacak. Neredeyse bir yıldır özel olarak Google Stadia platformunda oynanan oyunu; PC, Playstation 4 ve Xbox One oyuncuları olarak bizler de deneyebileceğiz. Üzerimize dalga dalga gelen orklara tuzaklar kurarak bol bol zaman öldüreceğiz.

3) Unbound: Worlds Apart

  • Çıkış Tarihi: 28 Temmuz
  • Platform: PC, Switch

Kendisini Steam Sonbahar Oyun Festivali’nde oynama şansı bulduğum Unbound: Worlds Apart, çok tatlı mekaniklere sahip bir platform, bulmaca oyunu. Zamanda portallar açarak engelleri aştığınız, düşmanları yendiğiniz bu küçük oyun gerek mekanikleriyle gerekse görselleriyle bize The Messenger oyununu hatırlatıyor ki bu da bizi çok mutlu ediyor. Zira The Messenger oyununu bayılarak oynamıştık. Bundan da ümitliyiz.

4) The Ascent

  • Çıkış Tarihi: 29 Temmuz
  • Platform: Xbox Series X/S, Xbox One, PC

Siberpunk bir dünyada geçen aksiyon-rol yapma oyunu The Ascent, açık ara bu ay en çok beklediğim oyun. İster tek başımıza ister de multiplayer olarak arkadaşlarımızla beraber oynayıp saatlerce yaratık kesebileceğimiz oyun, her haliyle Diablo oyununun siberpunk bir dünyada geçen haline benziyor. Her saniyesi aksiyon dolu fragmanı izlerken bile insanın içinden “Gelsin de günlerimi, gecelerimi gömeyim” hissi geçiyor. Ayrıca oyunun Xbox Game Pass’e ilk günden gelmesi de bizi inanılmaz mutlu ediyor. Mutlaka ekleyin listelerinize mutlaka!

5) Little Devil Inside

  • Çıkış Tarihi: Belirsiz
  • Platform: PlayStation 5, PlayStation 4, PC

Bir Kickstarter projesi olarak başlayan ve hedeflenen rakama ulaşılıp yapım aşamasına geçildikten sonra uzun süre sesi soluğu kesilen Little Devil Inside, bu ay çıkıyor. İçerisinde aksiyon ve rol yapma öğelerini birlikte barındıran ve bir açık dünya oyunu olan Little Devil Inside, tartışmasız bu ayın en garip görünüşlü oyunu. Uzun zamandır beklemekten dolayı oyuna temkinli yaklaşsak da yine de nasıl bir oyun olacağını çok merak ediyoruz. Eh, artık bu sorularımızı cevaplamak için de gün sayıyoruz. Ama kaç gün sayıyoruz, orası henüz belli değil.

1 2 3
Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.