4. Overwatch

FİNAL OYU: %15

Anlatan: Özkan Polat

Piyasa sürüldüğü zaman oyun kitlesini birden üstüne çekmesi büyük merak uyandırmıştı bende. Savunma ve saldırma konsepti daha sonra gelen modlarıyla multiplayer evreninde sağlam bir yer şimdiden edindi bana soracak olursanız .Fiyatının yüksek olması, ve para politikası, herhalde eleştirebileceğimiz tek tarafı.

 

3. Pokémon GO

FİNAL OYU: %20

Anlatan: Eke Paşaoğlu

Hepimizin hasretini çektiği Pokemonları tekrardan hayatımıza soktu kendisi. Tema güzeldi, online olup farklı yerler gezerek farklı insanlarla tanışmanıza sebep olması da mükemmeldi ama ömrü ne yazık ki üç ay sürdü. Şimdilerde hala oynayan varsa onlara sormak isterim. Ey dostlar, sizin totonuz çelikten midir acaba? Ash bile olsa bu soğukta bırakmıştı Pokemon avlamayı, çifliğini kurmuş küçük Squirtlelar yetiştirmeye başlamıştı.

 

2. Uncharted 4: A Thief’s End

FİNAL OYU: %29

Anlatan: Sezai Baran Özen

Nathan Drake efsanesi bu sene harika bir oyunla sona erdi. The Last of Us’ın büyük başarısı sonucunda Uncharted 4’ün başına geçen Neil Druckmann’ın bu sefer ne yapacağı merakla bekleniyordu. Nihayetinde Druckmann ve ekibi ortaya bu harika oyunu çıkardı. 3. oyuna göre bir tık azaltılmış aksiyonuna rağmen; sağlam senaryosu,muhteşem grafikleri ve rahat oynanışıyla  A Thief’s End senenin en iyilerinden birisi olmayı fazlasıyla hak ediyor.

 

1. Battlefield 1

FİNAL OYU: %36

Anlatan: Refik Alp

EA Games bence dünyanın en iyi oyun yayıncısı. Bir oyuna ne katabileceklerini çok iyi biliyorlar. FIFA 17 de Battlefield 1 de sınıflarında çıtayı Asgard’a koyan yapımlardı. Ama Battlefield 1 ayrı bir güzeldi EA yapımları arasında. Bunun sebebi de doğru zaman seçimiydi. Şu ana kadar işlenmeyen 1. Dünya Savaşı konsepti Battlefield 1’i bütün rakiplerinin önüne koydu. Battlefield bize bir “1st person action” oyununun da film gibi olabileceğini tekrar gösterdi.

1 2
Author

Geekyapar okurları Yazı Çağrısı altında toplaşıyor, belirlenen konularda kalem coşturuyor. Sen de parçası olmak istiyorsan, duyuruları takip et!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.