Takdir edersiniz ki, çok malumun ilanı bir haber bu. Mad Max: Fury Road, son yıllarda hiç görülmemiş derecede kuvvetli bir ağızdan ağıza yayılmayı aldı arkasına. Ben en son bir filmden bu kadar evrensel bir “haydi arkadaşlar gidin ya” gazıyla bahsedildiğini 2012’deki Avengers’da hatırlıyorum, sonrasında ne Guardians’lar, ne de Man of Steel’lar geldi geçti, hiçbiri böylesine küresel bir şekilde övülmedi, insanlar birbirini böyle imanla sinema salonuna sokmaya çalışmadı.

mad-max-fury-road

E hâl böyle olunca, George Miller’ın kafasındaki planlar için de yeşil ışık yakılmış oldu. Efsanevi yönetmen, zaten Mad Max: Fury Road yıllar yıllar önce yazılmaya başlandığında açıkça bunun kafasındaki yeni bir üçlemenin ilk filmi olduğunu söylüyordu. Hâlâ bununla ilgili resmi bir beyan gelmiş değil stüdyodan, ama en azından Miller net bir açıklama yaptı: Filmin senaryosu hazır, adı belli, sadece yeşil ışığı bekliyor.

Miller’ın söylediğine göre yeni Mad Max filminin adı “Mad Max: The Wasteland” olacak. Bunun üzerinden illa ki bir pazarlama departmanı geçecektir; hatta eminiz yöneticilerin de söyleyecek bir iki şeyleri olacaktır; fakat değişmeyecek olan şey, filmin yazılmış ve hazır bekliyor olduğu. Bunun haricinde Miller vakti zamanında önceki bir röportajında bir de Furiosa’yı konu alan senaryonun hazır olduğunu dile getirmişti, fakat o çok, çok sene önce olduğu için artk yok hükmünde de kabul edebiliriz.

Mad-Max-Fury-Road-11

Bir kısım dedikodu da bundan sonra iki Mad Max filminin geleceğini söylüyordu; o yüzden o noktada da kafalar biraz karışık aslında. Fury Road ertelendikçe ertelendiği için Miller bu sırada senaryoları genişletme, arka plan hikayeleri yazma, sonra bunları ana senaryoya ekleyip artanlarla devam filmi yapma imkanı buldu. Bu yüzden de elinde şu an bitmiş senaryolar ve tonla daha tamamlanmamış fikirler var. Bu yüzden hem Furiosa, hem de The Wasteland ile gelebilir karşımıza. Şikayetçi olur muyuz? Sanmam! Daha da çok Mad Max gelsin, durmasın, aksın!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Comments

    • Imdb’de oylayanların bazıları filmi izlemeden puan veriyor.Ben metacritic ortalaması ve rotten tomatoes puanına bakıyorum.Çünkü orda puan verenler film eleştirmeni Imdb de ise sıradan bir kişi

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.