Deri bir ceket, feci dehşet silahlar, robotik parçalar ve elbette ki havalı sözcükler: “Hasta la vista baby!”

Arnold Schwarzenegger ile hayatımıza giren ve nesillerdir aksiyon filmlerinin öncülüğünü yapan Terminator serisi, altıncı filmine hazırlanıyor şu sıralar. 2019’da gelmesi planlanan Terminator 6 için henüz net bir isim belli değil. Şimdilik sadece Deadpool’dan Tim Miller’ın yönetmenliğini yapacağı ve yazarlığını da James Cameron’ın üstleneceği biliniyor.

2015 senesinde Emilia Clarke’ın Sarah Connor’a hayat verdiği reboot ayağına çekilen Terminator Genisys, hatırlarsanız tam anlamıyla fos çıkmıştı. Hatta o fiyasko yüzünden yapımcılar da büyük bir karar ile Terminator 2: Judgement Day sonrası çıkan tüm filmleri yok saydıklarını ilan etmişlerdi dünya aleme.

4012202

2029 yılından 1984’e yollanan ve amacı Sarah Connor’ı öldürmek olan androidimizin hikayesi yine çok farklı yerlere çekilmeden hemen hemen aynı düzlemde ilerleyecek gibi gözüküyor; zira Terminator 6 için Screenrant tarafından anlatılan kısa taslak hikaye aynen şöyle:

Mexico City’de yer alacak yeni film, sokakta hayatta kalma konusunda becerikli bir karakteri anlatıyor olacak. Bu hanım karakter Dani Ramos, kendisini yeni bir Terminator tarafından takip edilirken bulacak.

Dani Ramos rolü için hummalı bir çalışma sürdürdüğünü dile getirmiş Cameron bu sırada. Orijinal Terminator filminde Kyle Reese’i anımsatan bir karakterizasyon ile Mackenzie Davis‘in de aynı zamanda suikastçi bir askeri oynayacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Eh bir de Arnold Schwarzenegger ve Linda Hamilton da bizzat eski rolleriyle, yeni filme anlam katıp eski filmlerle bağlantı kurabilmek adına kadroda olacaklar.

Peki, en çok merak edilen hususa gelelim mi, ne dersiniz? “Yeni Terminator kim olacak?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Nefesler tutulsun ve davullar çalsın lütfen!

Genç ve tanıdık bir sima için yer açın, çünkü yeni yok edici androidimiz Gabriel Luna!

Agents-of-SHIELD

Evet evet, sahiden de Agents of SHIELD’la Ghost Rider olarak geek alemine cemre gibi düşen Luna, 2019 tarihli isimsiz Terminator filmi için başrol seçildi. Cameron ve Miller için umut vaat ettiği öne sürülen Gabriel Luna, birçok hayran tarafından olumlu karşılanmışa benziyor. Yine de 2015’te sırf Emilia Clarke var diye coştuğumuz filmin hayal yıkmasını unutmamak gerekirse, asıl olayın oyuncuda olmadığını da tekrardan bir hatırlamamız ve parmakları çaprazlamamız farz olacak bu gidişle.

Ne dersiniz sevgili geekler? Ghost Rider rolündeki acımasızlığı ve inanılmaz performansı sonrası Luna, böylesine büyük bir “yok edicilik” görevini kotarabilecek midir?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.