Elim alışmış bir Ghostbusters haberi görünce dayanamıyorum sevgili okur. Ben de çok güzel hatıraları olan bu markayla ilgili ne görsem okumak hemen sizlerle paylaşmak istiyorum. Yeni filmin gelmesine bir süre daha varken şu sıralar bulunduğu kötü durumdan nasıl çıkacağını bulmaya çalışan Sony nostaljinin ana akım olduğu mevcut dönemde bu markaya sarılmaya devam edecek gibi duruyor.

Erkeklerden oluşan Ghostbusters filminden ses seda çıkmıyorken, bu kez de farklı bir projenin haberi ortaya çıktı. Tracking Board’ın haberine göre Sony yanına ilk iki filmin yönetmeni Ivan Reitman‘ı ve sektörün kıdemli prodüktörlerinden Tom Pollock‘ı almış ve bir animasyon filmi üzerinde çalışmaya başlamış. Animasyon aslında Ghostbusters markasına çok uzak bir fikir değil. Yaşı biraz büyük olanlar 90’larda bizim ekranlarda yayınlanmış olan ve isim hakları sıkıntıları sebebiyle “Real Ghostbusters” olarak adlandırılan çizgi filmi hemen hatırlayacaklardır, ki izleyenlerin hepsinde güzel izler bırakmış olduğunu tahmin ediyorum.

GhostbustersinCitizenGhostepisodeCollage

Lakin benim eski fikirlerin yeni anlayışla animasyonlanmasıyla ilgili sıkıntılarım var. Ninja Turtles’ın Michael Bay filminden önce çekilmiş son animasyon filmini hiç beğenmemiştim mesela. Prodüktörlerin “Animasyon filmi çocuklar içindir” zihniyetinden kurtulamamaları, haliyle ortaya asıl hedef kitlesini -benim gibi eski kurtlar yani- kaçırmış işler çıkması ve bu şekilde heba olmuş nice fikir olması Sony’nin bu atılımıyla ilgili soru işaretleri doğuruyor kafamda.

Henüz içerikle ilgili herhangi bir bilgi paylaşımı yok ortada. Yani yeni filmi mi destekleyecek, eskilere mi selam çakacak, yoksa bir dönem yayınlanan ve hiç iplemediğim Extreme Ghostbusters gibi bambaşka bir temayı mı kullanacak bilmiyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz geekler Ghostbusters’ın animasyon olması konusunda? Tartışalım.

sigourney

Bu arada hazır Ghostbuster haberi açmışken önceki haberde Ghostbusters’ın takımının bir üyesi olmasa da total ekibin bir üyesi olduğu tartışma götürmez bir ismi unutmuştuk. Neyse ki, Paul Feig unutmamış, geçtiğimiz günlerde çekimleri tamamlanan filmde eski filmlerin önemli ismi Sigourney Weaver‘ın da konuk oyuncu olacağını açıklayarak eski kadroyu bir iki isim hariç yeni filme getirmeyi başarmış oldu. Bu bile yeni filmi gidip görmek için yeterli bir sebep. Umuyorum film de güzel olur ve tutar da eski günleri bilen biri olarak size anılarımla artistik yapabilirim.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.