Goblin Savaşları Başlasın!

pic1308610_md

Gosu Tactics’de Birbirinden farklı 5 goblin klanının savaşını yönetmeye hazır mısınız? Oyundaki amacınız farklı klanlardan goblin kartlarını kullanarak ordunuzu oluşturmak. Her goblin klanında 3 level var. Level 2 bir goblin açmak için öncelikle o klandan level 1 bir gobline ihtiyacınız var. Oyuncular her el yeni bir goblin açabilir, bir goblinin özel gücünü kullanabilir, kart çekebilir veya pass geçebilir. Oyunun en kritik noktalarından bir goblineleri yerleştirmeniz, bir sıraya en fazla 5 goblin koyabiliyorsunuz ve yeni koyduğunuz bir goblin başka bir goblinin özelliğini aktive edebiliyor (ekstra kart oynama, adam öldürme, karşınızdaki oyuncunun kartlarından birini elinden atması gibi). Oyunda her iki oyuncu da passladığında masadaki kartların güçleri sayılıyor ve kimin ordusu daha kuvvetliyse o kazanıyor. Oyunda 3 savaş kazanan oyuncu oyunu kazanır o yüzden ne zaman durmanız gerektiğine çok dikkat etmeniz lazım. İlk savaşı kazanmak için fazla kart oynadığınızdaki bir sonraki eller için yeterli kartını kalmayabiliyor.

Sadece 75 karttan oluşan bu kart oyununu oynadıkça oyunun o kadar da basit olmadığını ve altında gerçek bir strateji oyunu yattığını keşfediyorsunuz. Güzel çizimleriyle beni tavlayan bu oyun hızlı ve yaratıcı oyun mekaniği ile benim hayranlığımı kazandı. Sizde iki kişilik, hızlı ve eğlenceli bir oyun arıyorsanız Gosu’yu denemenizi öneririm. Bu arada oyunu ismini söylemekte ayrı bir eğlenceli, oyuna ilk başladığımızda kendimizi “Gosssuuu!” demekten alı koyamadık, benden söylemesi =)

Kartların üzerindeki ikonlar aşağıda anlatılan şekilde çalışıyor. Burada da oklar o yöne yeni bir goblin geldiğinde aktif olacak özelliği gösteriyor ( bu da daha önce bahsettiğim gibi oyunu kazanmanızda veya kaybetmenizde kritik bir rol oynuyor).

pic1441869

Oyunun kurallarını indirip bakmak isterseniz burada bulabilirsiniz:

https://dl.dropbox.com/u/3201764/GOSU2_RULES_us.pdf

Screen Shot 2013-10-23 at 12.29.11 AM

1336575055758_73274726

Author

Güncel masa üstü oyunları takip etmek için: https://instagram.com/egetunca Sorularınız için: egetunca@gmail.com

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.