Yok, sevgili Geekyaparlar, başlıkta rengimizi belli ettik ama hakikaten huşu içerisindeyiz. Gotham’dan zerre beklentimiz yoktu, öyle çıkınca bir göz atmayı bile unuturuz sanıyorduk. Hani kadro fena değildi, evet, fakat insan yine de Batman’siz bir Batman dizisine çok ısınamıyordu. Hele ki ana karakter Jim Gordon’u ergen dizisi emeklisi Ben McKenzie oynuyorsa.

Arkadaş ne yanılmışız!

gotham 1

Fragman daha bir şeylerin net göstergesi değil, o yüzden iç ferahlığıyla “bu dizi olacak” demek mümkün olmayabilir. Ama en azından “bu dizi güzel gözükecek!” diyebiliriz bizce! Yer yer (özellikle Jada Pinkett-Smith’in çıktığı yerlerde) görsel dil biraz kayar gibi oldu, evet ama genel hatlarıyla tam Gotham dediğimizde gözümüzün önüne gelen o karanlık metropolü yansıtmayı başarmışlar gibi değil mi sizce de?

Bir yandan modern, bir yandan da eski dönem Gotham’ı birleşmiş, bir potada erimiş gibi. Üstelik de odak noktası da Batman’den aşina olduğumuz çatı katları, gökdelen tepeleri falan değil, baya sokaklar olacak. Zira hikaye aynı Year One gibi, Gordon’un yükselişi sırasında göreceği yozlaşmayı anlatacak. Ne de olsa Bruce Wayne daha çocuk, Batman olup çatılarda atlamaya başlamadı henüz…

Ben McKenzie de ilk fragmanda bizden geçer not alınca, dizi otomatikman “Kesinlikle izlenecekler” listesine taşıdı kendini. Diziyi yayınlayacak FOX da aynı kanaatte olmuş olacak ki, otomatikman 13 bölüm siparişi vermiş yapımcılara. İyi de olmuş yahu… Hakikaten bir vurulduk, şaşırdık sevgili Geekyaparlar. Acaba bizim beklentimiz düşüktü, o yüzden mi vurulduk? Bir izleyin fragmanı, ne düşünüyorsunuz bize söyleyin. Tartışalım!

Buyurun efendim!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.