Daha önce de dile getirmiştik, Gotham’a olan ilgimizi amansız Batman hayranları olmamıza rağmen hunharca, hiç üzerine dahi düşünmeden, ansızın bir geceleyin yitirdik. Diziye nefret besliyor, izleyenleri hakir görüyor falan değiliz. Dizi orada duruyorsa, biz de buralardayız. Koskoca Rome’u yapan adamın elinden, böyle ümit vaat eden bir başlangıcı takiben nasıl unutulabilir bir dizi çıktı hiç haberimiz yok. Ama işte bir şekilde böyle oldu dizi, ikinci sezonuna da böyle girecek.

Young-Justice-Invasion-Episode-9-Darkest-Tigress-and-Aqualad-1

Dizinin aldığı hâl ile ilgili çok şey söylenmişti vakti zamanında, biz de kendi tuzumuzu o tartışmanın çorbasına fırlattık. Genel kanı, ekseriyetle dizinin çok fazla kötü adamı aynı koltukta götürmeye çalışması yönündeydi. Eğer siz de bu fikri paylaşanlardansanız, o hâlde bu haber size baya can sıkıcı gelecektir. Zira Gotham, kadrosuna yeni bir kötü karakter daha ekledi. Tigress.

Bugüne kadar DC evreninde üç tane Tigress oldu, üçü de dereceleri değişmekle beraber kötü karakterlerdi. İlk karakter zaten dünyanın en silik şeylerinden bir tanesi, hakkında bir wiki makalesi dahi bulmak için zorlanıyorsunuz. İkincisi kuvvetle muhtemel en bilineni. Young All-Stars ekibinde takıldıktan sonra kötü olan Paula Brooks, aynı zamanda üçüncü Tigress’imizin de annesi. Üçüncü Tigress de Artemis Crock, kendisi DC’nin New 52 sonrası evreninde de gözükmüştü bir aralar.

maxresdefault

Lakin Gotham’ın Tigress’i bunların üçünden biri değil. Bu sefer ortaya yeni bir karakter yaratmışlar. Tabitha Galavan adlı karakteri, geçtiğimiz sezon Gracepoint dizisinde oynayan Jessica Lucas canlandıracak. Lucas’ı birçok filmde yan rollerde görmüş olmanız mümkün; kendisi Cloverfield, Evil Dead, That Awkward Moment ve Pompeii gibi görece büyük profilli filmlerde oynamış. Onun haricinde TV geçmişi ise bir hayli geniş. Edgemnot, 2030 CE, Life As We Know It, Melrose Place, Friends with Benefits ve Cult dizilerinde gözükmüş kendisi, fakat ben aktrisi izlememek için baya uğraşmışım. Buraya yakışır mı, yakışmaz mı, nedir hiç kestiremiyorum o yüzden. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.