Marvel filmlerine dair olan sevgi ve saygımız ne kadar yüksek seviyedeyse; animasyon departmanının ortaya çıkardığı işlere dair hayal kırıklığımız da eşit derecelerde gezinmekte. Gerçekten. Bu o kadar net bir şey ki, bir ara Marvel Studios “animasyon bir şeyler yapabiliriz MCU içerisinde” dediğinde inanın ürperdiğimi hissetmiştim. Ne hikmetse, birkaç istisna haricinde Marvel animasyon konusunda hiç yaşı 12’yi geçkin insanları kaale alıyormuş gibi durmuyor zira.

Guardians of the Galaxy Animation 2

Oysa ki gerçekten Marvel’dan iyi bir animasyon iş çıkmasını canı gönülden istiyorum. Çünkü filmler iyiler, güzeller, ama altı ayda bir geliyorlar. Çizgi romanlar da neticede sabitler, tatları ayrı, ama insana arada gelen o “dur yemek yerken aksın”, “dur iki dakika hiçbir şey yapmadan izleyeyim de beynim boşalsın” arzusunu kesemiyorlar. O yüzden insan sevdiği karakterleri, akıcı hâlle animasyon işlerde görmek istiyor.

Yani Allah için, Disney bu konuda baya çalışıyor. Ultimate Spider-Man’ler, Agents of SMASH’ler, Wolverine’ler, Avengers’lar düzenli bir şekilde devam ediyorlar; fakat ne zaman “dur bir şans daha vereyim” desem, içlerinde hiçbir zeka pırıltısı bulamadığımı hissediyorum. Olabilecek en yavan şeyi, olabilecek en geniş kitlelere uyacak şekilde düzleştirip sunmuşlar gibi. Guardians of the Galaxy çizgi filminin fragmanı da bana az çok böyle hissettirdi.

Eylül ayında Disney XD’de galasını yapacak olan Guardians of the Galaxy çizgi filmi, sinemadaki kadroyu konu alacak. Bence burada zaten kafadan bir hata yapmış vaziyetteler, zira bence çizgi romanlarda önemli yeri olan ama sinemaya aktarılmamış Phyla-Vell, Moondragon, Adam Warlock, Cosmo gibi karakterleri burada kullanabilirlerdi. Ama yapmamışlar. Aynı şekilde seslendirme kadrosu da farklı ki, fragmanı izleyince Bradley Cooper’a dua edeceksiniz inanın. Her halükarda, dizi çıkmadan bir şey demeyelim biz yine de, önyargılarımızı frenleyelim. Şimdilik fragmanı izleyip, Eylül’ü bekleyelim. Buyurun.

 

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.